Koupit drogy? Snazší než aspirin | E15.cz

Koupit drogy? Snazší než aspirin

V Plzni přibývá uživatelů heroinu. Test Sedmičky ukázal, že sehnat ho není až tak těžké.

Jak je těžké koupit v Plzni drogy, když stát ročně vydává miliony korun na drogovou prevenci? To si vyzkoušela i Sedmička. A zjištění? Pokud znáte správné lidi a máte v kapse dost peněz, je to snad snazší než koupit v lékárně aspirin. Na nákup drog se vydal i redaktor Sedmičky. Společně se svým známým si ve středeční večer prošli některá místa v centru Plzně, kde se podle narkomanů běžně objevují dealeři. „Ty físl! Smrdiš jako físl!“ Přesně taková byla první odpověď muže poblíž Jižního nádraží, který nemluvil zrovna dobře česky.

Chtěli jsme po něm gram marihuany. Dealeři jsou obezřetní a v každém hned vidí policistu. Chlápek chvíli váhal. Nakonec ale sáhl do kapsy a vyndal malý pytlík s konopnou látkou. A jeho cena? Dvě stě padesát korun za gram. Konopí jsme mu nakonec vrátili s tím, že je moc drahé, i když se na černém trhu jeho cena pohybuje kolem tří stovek. Pokračujeme dál. Po několika záporných odpovědích na dotazy týkající se drog, k nám na rohu Kollárovy ulice přichází asi dvacetiletý mladík.

„Prej sháníte nějakej matroš. Dej mi litr a já ti dám geso,“ říká feťáckou hantýrkou mladík. Chce, abychom mu dali tisícovku za gram pervitinu. Stejně úspěšní jsme i v dalších případech. Kdybychom byli uživateli drog, mohli jsme mít bez problémů marihuanu, pervitin i extázi. Pervitin i marihuana už si své uživatele našly. Teď český drogový trh zažívá boom heroinu, čili nejnebezpečnější drogy. „Podle našich klientů registrujeme, že stoupá počet uživatelů heroinu,“ řekla zástupkyně vedoucího plzeňského K centra Lucie Peschiková. Alarmující je skutečnost, že s drogami začínají už i čtrnáctileté děti.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!