Woody Allen žaluje Amazon o 1,5 miliardy, firma s ním měla ukončit spolupráci kvůli #MeToo | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Woody Allen žaluje Amazon o 1,5 miliardy, firma s ním měla ukončit spolupráci kvůli #MeToo

Woody Allen žaluje Amazon o 1,5 miliardy, firma s ním měla ukončit spolupráci kvůli #MeToo
Woody Allen
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Americký oscarový režisér Woody Allen zažaloval společnost Amazon o 68 milionů dolarů (1,5 miliardy korun) za to, že odmítá distribuovat jeho film A Rainy Day in New York (Deštivý den v New Yorku) a nechce pokračovat v natáčení dalších tří snímků. Informovala o tom agentura Reuters. Amazon spor nekomentoval.

Allen tvrdí, že divize Amazon Studios se rozhodla od filmové dohody odstoupit, když se znovu v médiích v rámci kauzy MeToo začalo přetřásat obvinění ze znásilnění, které proti němu vznesla jeho adoptivní dcera Dylan Farrowová. Allen nikdy nebyl oficiálně obviněn a vždy také popíral, že by se něčeho takového dopustil.

"Amazon se pokouší omluvit své kroky 25 let starým a smyšleným obviněním proti panu Allenovi. Toto obvinění navíc bylo Amazonu a také veřejnosti dobře známo," cituje Reuters žalobu.

Allen uvedl, že souhlasil s odkladem uvedení snímku A Rainy Day in New York, ale nakonec se dozvěděl, že s ním Amazon již spolupracovat nechce. Tvrdí také, že od právních zástupců společnosti dostal dopis, ve kterém byl postup firmy zdůvodněn opětovnými obviněními a jeho kontroverzním komentářem k této věci. Podle Allena ale takovéto vysvětlení nemůže být důvodem pro zrušení dohody.

Stále nezdolný Čechomor. Nový dokument mapuje 30 let života legendární kapely
Amazon zvýšil zisk na rekordní tři miliardy dolarů, jeho akcie přesto oslabily

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!