LUKOIL nájemcem Galleries Louvre | E15.cz

LUKOIL nájemcem Galleries Louvre

Téměř 1600 m2 kancelářských ploch si v kancelářské budově Galleries Louvre pronajala společnost LUKOIL Czech Republic s. r. o. V České republice LUKOIL provozuje síť 44 čerpacích stanic JET.

Vlastníkem je ruská nadnárodní společnost LUKOIL, jedna ze světových integrovaných ropných a plynárenských společností. Ve dvou patrech objektu Galleries Louvre zřídí LUKOIL centrálu pro své aktivity v regionu střední a východní Evropy a Belgie.

Galleries Louvre je první fází projektu Mayfield Galleries na Praze 5. Výstavba byla zahájena na jaře roku 2007 a dokončení Galleries Louvre je plánováno na červen roku 2008.

#####Výběr lokality

Společnost LUKOIL zvažovala při výběru své nové centrály hned několik kritérií: „Hledali jsme budovu, která bude v těsné blízkosti centra Prahy s výbornou dopravní dostupností. Důležité je napojení na pražský okruh, dostupnost letiště a zároveň příjemné pracovní prostředí s dostatkem relaxačních ploch a zeleně v okolí.

Důležitým faktorem bylo také dokončení budovy v průběhu prvního pololetí roku 2008. Všechna naše kritéria Galleries Louvre beze zbytku splňuje a navíc nabízí zajímavou, moderní architekturu,“ sdělil Mark Gluzman, Deputy General Manager společnosti Lukoil pro střední a východní Evropu a Belgii.

Galleries Louvre o celkové velikosti 4515 m2 pronajímatelných ploch nabízí kanceláře, kavárnu, dostatek podzemních parkovacích míst.

#####Developer projektu

Developerem projektu je společnost Mayfield Radlice East-group, člen britské skupiny Fordgate Group, a autory návrhu jsou pražská pobočka Chapman Taylor ve spolupráci s architekty z AG Studia.

Galleries Louvre umožní společnostem střední velikosti ztotožnit se s identitou projektu. To je téměř nemožné v rozsáhlých kancelářských projektech. Společnost LUKOIL plánuje nastěhování v září 2008. Pro další potenciální nájemce zbývá k dispozici v Galleries Louvre kancelářská plocha o velikosti přibližně 2770 m2.

„Na Praze 5 je momentálně velmi omezená nabídka kvalitních kancelářských ploch. Galleries Louvre přitahuje společnosti, které hledají kanceláře na Andělu či v pátém pražském obvodu,“ říká Petr Markvart ze společnosti Cushman & Wakefield, která pronájem společnosti LUKOIL zprostředkovala. „Z důvodu limitované nabídky v této lokalitě registrujeme několik poptávek a předpokládáme, že projekt bude z podstatné části pronajatý již v době svého dokončení,“ dodává Markvart.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!