M&M Reality chystají mohutnou expanzi | E15.cz

M&M Reality chystají mohutnou expanzi

Celkem 654 nových pracovních míst vzniklo během září a října letošního roku v největší tuzemské realitní kanceláři M&M Reality. Společnost v expanzi pokračuje. Během půlroku plánuje otevřít zhruba 25 poboček či kontaktních míst po celé republice.

Důraz se klade zejména na další pobočky ve velkých městech, dále pak na jižní Moravu a západní Čechy. „Jen za měsíc září jsme přijali 318 nových makléřů, sedm asistentek, dva právníky a jednu recepční. Pro následující půlrok chceme měsíčně přibírat minimálně 350 nových makléřů prakticky ve všech částech Česka,“ uvedl Miroslav Jonáš, obchodní ředitel realitní kanceláře M&M Reality. Realitní expanze se bude týkat nejen velkých měst.

„V následujícím půlroce půjde o více než 2100 nových pracovních míst. Největší část expanze se bude týkat měst nad 70 tisíc obyvatel, ale působení chceme rozšířit i v menších regionech. Momentálně také připravujeme otevření realitního trhu na Ukrajině, což znamená přijmout minimálně 15 pracovníků s perfektní znalostí ruštiny či ukrajinštiny. Ukrajinská M&M Reality bude fungovat od března příštího roku,“ vypočítal Miroslav Jonáš.

#####Rozsáhlý koncept školení pro nové makléře

#####Důvodem odchodu je i milionářský efekt

Při masivním náboru a velkém pracovním nasazení se pochopitelně rekrutuje i určité procento odpadlíků. Déle než tři měsíce od náboru zůstává přes tři čtvrtiny makléřů. Z jistoty zázemí velké společnosti se člověku samozřejmě nechce odejít do horšího. Nejčastějším důvodem pro odchod je nezvládnutí vysokého pracovního nasazení. „Zhruba v osmi procentech případů je důvodem odchodu takzvaný milionářský efekt. Schopný makléř si dokáže vydělat během dvou měsíců to, co v předchozím zaměstnání za tři roky. Stává se, že to lidé psychicky neunesou - třeba i v tom, že se rozhodnou, že už pracovat nechtějí,“ shrnul Miroslav Jonáš.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!