Menší břicho, větší zadek a místo silikonu tuk | E15.cz

Menší břicho, větší zadek a místo silikonu tuk

V USA se stává módou nechat si vylepšit své pozadí bez silikonu.
V USA se stává módou nechat si vylepšit své pozadí bez silikonu.
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krása není otázkou štíhlosti nebo váhy, ale otázkou správného rozdělení tuku v těle. Alespoň to tvrdí estetický chirurg Ashkan Ghavami, který v Kalifornii již operoval na 700 osob, kterým zformoval hýždě za pomoci tuku z jejich břicha nebo boků.

Ve své ordinaci v srdci Beverly Hills je doktor Ghavami expertem na „zvětšování hýždí“ přemístěním tuku, což je alternativa silikonových implantátů, před nimiž mají stále ještě někteří klienti strach.

Jeho technika spočívá v tom, že odsaje tuk z břicha a dalších částí těla, kde je ho přebytek, z rukou, stehen či dokonce z lýtek, a vpraví jej do hýždí. „Moje váha se nezměnila, ale nyní je tuk lépe rozložen,“ vysvětluje jedna z pacientek doktora Ghavamiho, která si nechala „udělat“ nové hýždě před třemi měsíci. „Je to pěkné a šaty mi lépe padnou,“ ujišťuje.

Devětačtyřicetiletá bezdětná účetní, která nechce uvést své jméno, prohlašuje, že po čtyřicítce jí už žádné cvičení nepomáhalo ani spalovat přebytečný tuk, ani zpevňovat zadeček. „Řekla jsem si: Proč ne. Po delším čase uvidíme, zda tuk zůstane tam, kam ho lékař přemístil,“ říká se smíchem, spokojená, že se jí podařilo vyměnit hruškovitou postavu za svůdné formy.

Důležitý je tvar

„Důležitý je tvar, nikoli štíhlost. Váha pacienta se nezmění,“ uvádí doktor Ghavami, profesor na Kalifornské universitě v Los Angeles a průkopník techniky přemísťování tuku.

Nová estetická chirurgie si získává velkou přízeň veřejnosti. Cena zákroku se pohybuje od 9000 do 16 tisíc dolarů (asi 160 tisíc až 290 tisíc korun). Zvláště velký zájem je o ni mezi americkými černochy, Hispánci a homosexuály a transsexuály v Los Angeles, kde jsou falešné řasy, botox, laserová epilace a lifting docela běžné.

„Provádíme liposukci po malých částech, kdy používáme kanilu odsávající tuk, který se ukládá ve sterilním flakonu,“ popisuje metodu Ghavami. „Pak tuk vyčistíme, přemístíme ho do injekcí a ty vpichujeme do hýždí,“ tedy opak liposukce.

Myšlenka využít tělesný tuk pro zvětšení některých částí těla není nová: na obličeji se praktikuje již mnoho let, zejména proto, aby se zmenšily vrásky. Avšak zájem o modelování hýždí je zcela nedávnou záležitostí, tvrdí lékař.

Podle sdružení estetických chirurgů se loni ve Spojených státech uskutečnilo 13,8 milionu operací, tedy o pět procent více než v roce 2010. Nejpopulárnější jsou implantáty do poprsí, formování nosu, liposukce a lifting obličeje. Roste však zájem o formování zadečku: v letech 2010 až 2011 vzrostl počet těchto operací o 38 procent, uvádí Ghavami.

Touha po dokonalých hýždích má však své stinné stránky: rekonvalescenci. „Nejradši bych na tuto část těla na nějakou dobu zapomněla,“ svěřuje se účetní, která si nemohla tři týdny sednout, s výjimkou toalety, a spát musela celý měsíc na boku. „Když jsem se vrátila do kanceláře, sednout jsem si už teoreticky mohla, ale raději jsem u práce klečela,“ přiznává.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video