Na místě bývalých kasáren v Českých Budějovicích bude odpočinková zóna | E15.cz

Na místě bývalých kasáren v Českých Budějovicích bude odpočinková zóna

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Českobudějovická radnice s největší pravděpodobností vybuduje v části areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory zónu pro odpočinek a trávení volného času. V objektu přitom měla původně vyrůst nová bytová čtvrť, ale společnost, která o to usilovala, zřejmě nedokáže svůj záměr realizovat. Proto s ní chce radnice předčasně ukončit dlouhodobý pronájem prostorů v kasárnách, řekl novinářům náměstek primátora Miroslav Joch (ČSSD).

Zástupci magistrátu nyní jednají se společností, která má objekt v pronájmu, o podmínkách ukončení smlouvy. Firma si nárokuje finanční kompenzaci za práce provedené v prostorách bývalých kasáren, což byly například demolice budov nebo rekultivace půdy. „Původní návrh společnosti se pohyboval kolem 40 milionů korun, po další schůzce jsme se dostali na 35 milionů a stále v jednání pokračujeme,“ řekl Joch.

Firma přitom před lety získala prostor o rozloze téměř 15 hektarů do pronájmu s tím, že v něm vybuduje živé centrum s byty, obchody a možnostmi pro trávení volného času. Chátrající areál v blízkosti sídlišť Vltava a Máj, v nichž žije přes 40 tisíc lidí, se měl změnit v multifunkční komplex za téměř tři miliardy korun s náměstím, úřady, školami i zelení.

V areálu bývalých kasáren by však měl i nadále zůstat prostor pro dva jiné plánované projekty. Jedním je hokejová hala, kterou chce vybudovat pro výchovu mladých hráčů bývalý československý reprezentant Jaroslav Pouzar. Druhým projektem je koncertní síň. Tu ve tvaru rejnoka před časem navrhl zesnulý architekt Jan Kaplický.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video