Návrat házenkáře Radima Pavlíka | E15.cz

Návrat házenkáře Radima Pavlíka

Jiří Podhájecký Ostrava

Share on Facebook Messenger
Házenkář Radim Pavlík má znovu motivaci hrát.

Odchovanec ostravské házené Radim Pavlík má za sebou těžké házenkářské chvíle. Působil v Zubří, kde se po sezoně ve které Zubří prohrálo, až ve finále nepohodl s trenérem Hargašem a posléze na házenou zanevřel úplně. Rok a půl házenou vůbec nehrál. Nyní se vrátil a od nové sezony hraje znovu ve Frýdku - Místku.

Jak jste se tehdy dostal z Ostravy, do Zubří?
Já jsem tenkrát hrál ještě v dorostu a byly jsme na letním turnaji v Zubří, kde jsem se stal nejlepším střelcem a tam mě viděl manažer Zubří pan Míka, který mě oslovil. Já jsem ještě nějakou dobu hrál v Ostravě mužskou druhou ligu a posléze jsem přestoupil.

Nebyl to pro vás velký skok, z druhé ligy do extraligy?
Ani ne. Já jsem byl v té době v juniorské reprezentaci a ta úroveň byla také dobrá. Takže jsem ten přechod zvládl dobře.

V Zubří jste poprvé vydržel tři roky a poté jste odešel, Proč?
Šel jsem za prací do Náchoda. Neměl jsem takovou smlouvu, aby mě házená uživila, a vlastně to platí dodnes.

V Náchodě jste ale odehrál jednu sezonu a vrátil jste se zpět.
Myslím, že mi tohle angažmá prospělo. Na konci druhé ligy jsem byl druhý nejlepší střelec soutěže a znovu mě oslovilo Zubří. Podle mě jsem byl lepší hráč a navíc se podařilo získat práci v Ostravě.

Považujete návrat do Zubří za šťastné?
Všechno bylo v pohodě. Hráli jsme ve finále extraligy, ale vše se pokazilo následující sezonu, kdy jsem se nepohodl přímo na střídačce s tehdejším trenérem panem Hargašem.

O co šlo?
Šlo o to, že v jednom zápase se mi nepovedlo z jasné šance dát branku a trenér mě stáhnul ze hry a řekl, že hraji tak, jak mě vychovala matka. To je něco co jsem nemohl překousnout.

Poté jste odešel do Frýdku - Místku, ale tam jste hrál jen jednu sezonu.
Šlo o to, že kluby se mezi sebou nedohodli na dalším působení. Já jsem se nechtěl vrátit do Zubří a po té jsem na vice než rok na házenou zanevřel.

Takže házená vám začala chybět?
Já jsem poté viděl v televizi házenkářské play-off a po více než roce jsem se k házené vrátil v dresu Polanky. Nyní to zkouším znovu ve Frýdku-Místku a věřím, že se tentokrát kluby mezi sebou domluví, protože stále patřím Zubří.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.