Nové zastávky v Ústí formou PPP projektu | E15.cz

Nové zastávky v Ústí formou PPP projektu

Během září se začaly měnit k lepšímu zastávky MHD v severočeské metropoli Ústí nad Labem. Do dvou let jich společnost euroAWK zrekonstruuje celkem 105.

Zastupitelstvo města schválilo na počátku července koncesní smlouvu s touto společností. Pražská společnost euroAWK byla vybrána v koncesním řízení, které pro město Ústí nad Labem komplexně realizovala renomovaná advokátní kancelář MT Legal. Poradensky se na projektu podílela rovněž společnost Facility. EuroAWK bude mít ve správě 132 zastávek z celkem přibližně tří set, které se na území města nacházejí. Jedná se o tzv. PPP projekt, tedy projekt, kdy za celkový stav zastávek a financování jejich výstavby a oprav je plně zodpovědný soukromý provozovatel.

Finance na výstavbu a údržbu by měla společnost euroAWK získat provozováním světelných reklam na těchto zastávkách. Z rozpočtu města nejsou přitom na tyto služby vynakládány žádné peníze, naopak koncesionář bude do rozpočtu města ještě přispívat částí příjmů z prodeje reklamních ploch. „Tento způsob je pro naše město tou nejlepší formou, jak co nejrychleji a nejefektivněji provést obnovu podstatné části zastávek, udržet zastávky permanentně na odpovídající úrovni a zvýšit tak celkově kvalitu servisu pro cestující,“ vysvětlil volbu projektu primátor města Ústí nad Labem Jan Kubata. On sám doufá, že projekt bude úspěšný a stane se inspirací pro další města.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!