OBRAZEM: Tankování v šesti kilometrech nad zemí. Nejvýše položená „pumpa“ se jmenuje KC-135 | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

OBRAZEM: Tankování v šesti kilometrech nad zemí. Nejvýše položená „pumpa“ se jmenuje KC-135

natoaktual.cz

Pro členy posádky amerického tankeru KC-135 to je rutinní mise. Běžný pracovní den. Na pardubickém letišti s nimi usedám do útrob téhle létající benzinky, ze které si během zhruba hodinového letu někde nad Českem vycucnou palivo za letu vojenské letouny během rozsáhlého cvičení Ample Strike.

Bezpečnostní poučení, připoutat a start. Za pár minut už stoupáme prudce nahoru, abychom poté zhruba v šesti a půl kilometrové výšce opisovali okruh nad Jižními Čechami.

„Některé manévry, které děláme jsou někdy trochu agresivnější, než v běžných linkových letounech. Ale většinou je let vlastně velmi podobný,“ tvrdí pilot Edward Conner.

Mimochodem, i z téhle výšky jadernou elektrárnu Temelín bezpečně identifikujete.

Ruský tanker proplul jako první Severním ledovým oceánem bez pomoci ledoborce

„Dnes budou tankovat dva bombardéry B-1B,“ oznámí palubní technik. Po půlhodince letu se skutečně vyloupne dvojice amerických strategických bombardérů schopných nést jaderné zbraně.

Ve zhruba šestisetkilometrové rychlosti se přibližují postupně, jako ve frontě, k zádi létající benzínky. 

Jak žádat aerolinku o odškodnění při zpoždění? Na které kličky dopravců je třeba dát si pozor?

Boeing KC-135 Stratotanker využívá americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu už více jak půlstoletí. Kromě toho může sloužit i k přepravě cestujících a nákladu.

Stratotanker má celkem 10 nádrží na palivo. Po třech v každém křídle, jednu na dolní palubě mezi křídly, další dvě na dolní palubě před křídly a za křídly a poslední vzadu na letové palubě. Celkem je letoun schopen pojmout až 90 tun paliva.

Celý článek naleznete na stránkách vtm.zive.cz >>>

Autor: natoaktual.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!