Poslední úsek D47 z Bohumína do Polska bude otevřen v dubnu | E15.cz

Poslední úsek D47 z Bohumína do Polska bude otevřen v dubnu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poslední úsek dálnice D47 z Bohumína ke státní hranici s Polskem bude zprovozněn v průběhu dubna. Vládu chce o tom na středečním zasedání informovat ministr dopravy Pavel Dobeš. Otevřením tohoto úseku, který se staví od roku 2008, bude dokončená stavba D47 spojující Ostravsko s polskou dálnicí A1. S dostavbou českého dálničního spojení je koordinováno dokončení polské části dálnice.

Ministerstvo dopravy jako D47 označuje dálniční spojení mezi Lipníkem nad Bečvou a polskými hranicemi. Po jejím dokončení se ale stavba stane součástí dálnice D1. Ke kompletnímu dálničnímu propojení D1 mezi Prahou a Polskem chybí dostavba dvou úseků od Říkovic po Lipník nad Bečvou, uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martina Vápeníková. Chybějící úseky se aktuálně objíždějí po rychlostních silnicích R46 a R35 přes Olomouc. Stavbu Přerov - Lipník ŘSD zahájí v letošním roce. V případě úseku Říkovice - Přerov není zatím dokončené vykupování pozemků.

Stavba D47 mezi Bohumínem a hraničním přechodem je dlouhá přes šest kilometrů, její součástí je 21 mostů a jedna mimoúrovňová křižovatka. V poslední době je nechvalně známý zejména úsek mezi Ostravou a Bohumínem, kde ŘSD reklamuje u zhotovitele, kterým je společnost Eurovia CS, celkem 901 vad. Podle ŘSD firma použila při stavbě nevhodný materiál, kvůli kterému se povrch vozovky na několika místech zvlnil. Eurovia pochybení odmítá a 17. února podala kvůli dálnici D47 žalobu k rozhodčímu soudu při Hospodářské a Agrární komoře ČR. Reagovala tak na dopis Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z počátku února, které chce zvlněný úsek dálnice stavební firmě vrátit k opravě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video