Proti drogám nasadí orchestr Dvořáka

Sváteční den v Mladé Boleslavi začne jízdou veteránů a skončí charitativním koncertem.

Přehlídka historických aut s vyhlášením toho nejelegantnějšího, velocipedisté, vážná hudba v podání filharmoniků, vystoupení dívčí skupiny či jazzové kapely na výstavišti. To vše čeká Boleslavské v úterý 28. září, kdy Česko oslaví Den české státnosti.
Program v Boleslavi je vskutku pestrý. Vše začne Svatováclavskou jízdou, která odstartuje u domu kultury v devět hodin ráno. O deset minut později vystoupí velocipedisté a v půl desáté vyrazí na projížďku městem. Kdo nestihne ranní prohlídku veteránů, má šanci ještě odpoledne. Od dvou hodin se v parku na Výstavišti uskuteční volba „Miss elegance”.
Trasa jízdy povede od domu kultury Dukelskou ulicí ke kruhovému objezdu na náměstí Míru, na Komenského náměstí, kde se auta otočí a pojedou zpět na náměstí Míru, přes kruhový objezd na třídu T. G. Masaryka, náměstí Republiky, do Laurinovy ulice, na třídu Václava Klementa, do ulice U Stadionu, do Havlíčkovy ulice, do Husovy ulice a na Výstaviště. Účastníci projedou trasu dvakrát. Pro návštěvníky bude připravená bezplatná doprava autobusem Dopravního podniku Mladá Boleslav.

Zahraje filharmonie

Sváteční den vyvrcholí v kostele sv. Bonaventury. Od šesti hodin večer začne koncert vážné hudby. Vstupné je dvě stě korun.
„Vystoupí Komorní filharmonie Pardubice. V jejím provedení se návštěvníci zaposlouchají do hudby Antonína Dvořáka či Františka Kramáře. Zajímavostí bude pěvecké vystoupení známé televizní moderátorky Martiny Kociánové. Některé posluchače možná v této roli překvapí,“ řekla za organizátory Eva Pešková.
Výtěžek z koncertu pořadatelé věnují na protidrogovou prevenci ve školách. „Za orchestr mohu říci, že podobné projekty rádi podporujeme,“ řekl člen orchestru Jiří Křenek.
Komorní filharmonie patří v Česku mezi špičková hudební tělesa. Existuje od roku 1969 a jejím prvním šéfdirigentem byl dnes velmi uznávaný Libor Pešek. Pod jeho vedením orchestr brzy získal vysokou uměleckou úroveň. Filharmonie se pravidelně účastní nejvýznamnějších festivalů v Česku, například Pražského jara, Smetanovy Litomyšle a dalších. Od loňského srpna je šéfdirigentem orchestru Marek Ivanović.