První mobil od Amazonu útočí na zavedené rivaly. Velikostí i 3D efekty | E15.cz

První mobil od Amazonu útočí na zavedené rivaly. Velikostí i 3D efekty

První mobil od Amazonu útočí na zavedené rivaly. Velikostí i 3D efekty
Šéf Amazonu Jeff Bezos představuje telefon Fire Phone
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK
bru

Internetový obchod Amazon vstupuje na pole, které ovládají americký Apple a jihokorejský Samsung. Firma představuje první vlastní chytrý telefon.

Fire Phone je větší než podobný přístroj od konkurenčního Applu a díky cloudové službě Amazon Cloud nabízí možnost bezplatně ukládat neomezené množství fotografií.

Dalším tahákem Fire Phone je 3D efekt na obrazovce. Pomocí čtyř kamer telefon snímá obličej uživatele a na displeji pak vytváří obraz, který lidské oko vnímá jako trojrozměrný.

Přístroj, který na napjatě očekávané prezentaci v Seattlu představil šéf Amazonu Jeff Bezos, má displej s úhlopříčkou 4,7 palce (11,9 centimetru) a fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů. Firma doufá, že Fire Phone se od konkurenčních výrobků odliší například prvkem, který usnadňuje nákup produktů v síti Amazonu.

Přístroj by měl být schopen rozpoznávat hudbu, která zní v okolí, a televizní pořady. Prodávat se bude se sluchátky (peckami) s plochými kabely, které mají magnety držet u sebe tak, aby se kabely nezamotávaly.

Fotoaparát má stabilizátor obrazu, přičemž telefon je možné natáčet, a získat tak různý úhel pohledu na zobrazovaný předmět. Bezos v této souvislosti mluví o „dynamické perspektivě“ - telefon v podstatě přepisuje obrázek šedesátkrát za vteřinu. „Co kdyby tu bylo tisíc umělců připravených překreslit obrázek pokaždé, když pohnete hlavou?“ poznamenal.

Cena telefonu s pamětí 32 gigabytů a dvouletou smlouvou u amerického operátora AT&T bude začínat na 199,99 dolaru (asi 4000 korun).

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Firma se už nějakou dobu snaží investovat do rozšiřování svých aktivit i do expanze do nových oblastí, například do videoher.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!