Radost může udělat starý mobil | E15.cz

Radost může udělat starý mobil

Možností, jak nezištně pomoci těm, kteří to potřebují, je o Vánocích dost.

Starým mobilem nebo třiceti korunami. Udělat radost opuštěným dětem nebo handicapovaným lidem nebude před letošními Vánocemi těžké. Stačí jej vložit do zvláštní obálky a odeslat poštou. Jak, se dočtou lidé na www.venujmobil.cz.
Přispět na dobrou věc totiž může v období vánočních svátků každý, komu se doma válí starý mobilní telefon. Přístroj, který už dávno vyšel z módy, může pomoci dětem z dětských domovů. Využijí jej ke startu do svého dospělého života.
„Když mladí lidé z domova odcházejí, nemají vůbec nic. Dostanou jenom patnáct tisíc korun, za které si zaplatí nájem na dva až tři měsíce. Starý, ale funkční mobil, jim může pomoci například při hledání zaměstnání,“ vysvětlila smysl sbírky Lucie Faktorová z občanského sdružení Život dětem.
Prosincové pokračování sbírky Pozvedněte slabé nachystala i Nadace Euronisa. Již v pondělí proto vyrazili do ulic Liberce studenti s kasičkami. Zakoupením sbírkového předmětu v hodnotě dvacet nebo třicet korun budou moci kolemjdoucí podpořit sdružení pomáhající postiženým lidem.
Organizací, kterým je možné pomoci, je ale více. Jejich seznam proto zveřejníme na internetových stránkách Sedmičky. Kde můžete pomoci:

V útulcích pro zvířata budou mít radost z krmiva pro psy a kočky. Útulku ale lze pomoci i starými dekami, ručníky, přehozy nebo čistícími prostředky.
Seznam útulků:
Česká Lípa
Bona (pro kočky), Kozly Útulek pro opuštěné psy, Dobranov 68

Jablonec nad Nisou
Útulek Dášeňka (pro kočky i psy), Lučany nad Nisou 627

Liberec
Azylpes (pro kočky i psy), Krásný Les 3
Centrum pro zvířata v nouzi (psi, kočky aj.), Ostašovská 570
Útulek a hotel AJ-PE (psi), Hajniště 57

Semily
Městský psí útulek Turnov, Koňský trh 200
Mikroazyl pro kočky, Malý Rohozec 157

Sbírkový účet s číslem 705 705 705/2700 má také projekt Pozvedněte slabé! od Nadace Euronisa. Poslat lze i DMS EURONISA na číslo 87777.

Pomoc přivítají i domovy pro opuštěné matky v okolí Liberce. Domov sv. Anny na účtu 905 883 733/0300, domov sv. Moniky na účtu 219 087 876/0300 a domov sv. Vavřince na účtu 982 456 399/0800.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!