Randárovi: z fanynky se stala manželka | E15.cz

Randárovi: z fanynky se stala manželka

Od osmi let chodí Jitka Randárová do divadla. Poznala tam i svého manžela Luďka.

Dlouholetý herec Městského divadla ve Zlíně Luděk Randár měl při svých počátcích jistotu. Aš se mu představení povedlo lépe či méně, jeden z diváků odcházel vždy spokojený. Jeho současná žena Jitka. Sledovala jeho herecké výkony pravidelně, někdy dokonce z první řady.
„Líbil se mi, tak jsem na něj chodila. Manon jsem viděla asi čtyřikrát,“ říká Randárová. K tomu, aby se ke svému idolu dostala blíže, však stejně nakonec musela využít drobné lsti. „Tehdy jsem maturovala, tak jsem za ním šla, jestli by mi nepomohl s přípravou nějaké otázky na téma divadlo. No a bylo to,“ popisuje usměvavá žena, která je učitelkou malých pacientů zlínské nemocnice.
Po dvou letech se dvojice vzala. Spíše komorní obřad si užili nejprve na radnici ve Zlíně a odpoledne pak na promenádě v Luhačovicích. Po téměř pětadvaceti letech společného života říká, že to byla trefa do černého. A působí při tom poměrně přesvědčivě.
„On je tak hodný, že si ho ani nezasloužím. Já jsem impulzivní, jsme tak trochu protiklady, ale klape to. Možná i proto, že ve dvaceti zůstal úplně bez rodičů a musel se o sebe postarat sám. Takže dneska ho fakt nic nerozhází. Nepanikaří, nedává žádná ultimáta. Já bych se i někdy docela ráda pohádala, ale on k tomu nedá šanci,“ líčí společné soužití.
Jak hodně jsou na sebe fixovaní, potvrdila i historka z kavárny, ve které se rozhovor s redaktorem Sedmičky uskutečnil. Když jí na stole zazvonil mobilní telefon, zněl pozdrav takto: „Ano, Luděčku. Ne, nemůžu teď mluvit, později,“ řekla. „On ví, že děláme rozhovor pro noviny, tak mě chtěl podpořit, protože věděl, že jsem z toho měla docela nervy,“ líčí Randárová. S dcerou před rozhovorem přemýšlely, jaké má otec rodiny špatné vlastnosti. A na jednu přišly. „Nesnáší, když jde večer spát a v kuchyni je nepořádek. Takže se stává, že večer kolem půlnoci u linky rámusí s nádobím. To je někdy na mrtvici. Naštěstí nás ale nebudí, abychom mu pomáhaly,“ usmívá se.
Ani v jejich domácnosti ale nechyběly složitější chvilky. „Před pěti lety mi umřel tatínek. Bylo to pár dnů před Vánocemi, bylo to smutné. Luděk měl tátu rád, protože toho svého si sám moc neužil,“ vysvětluje Randárová.
Život s hercem je pestrý. „Má toho docela hodně, doma moc nepobude. Většinou si až večer plánujeme a říkáme, co bude druhý den. Ale mně to vyhovuje,“ uzavírá Jitka Randárová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!