Relaxační centrum v Rokytnici přijde na více než půl miliardy | E15.cz

Relaxační centrum v Rokytnici přijde na více než půl miliardy

Přestavba textilní továrny Rotextile v Rokytnici nad Jizerou na relaxační a nákupní centrum přijde podle odhadů na více než půl miliardy korun. Přestavbu financuje zahraniční investor bez evropských či státních dotací. Informovala o tom společnost PR.NO-Za správa nemovitostí, která ho připravuje. Projekt by se měl realizovat postupně, dokončen má být v prosinci 2015.

Záměr počítá s přestavbou bývalé ubytovny na penzion s 32 studii a apartmány a výstavbou bytového domu s podzemním parkovištěm a bezmála 40 byty na místě nejstarší části textilky, kterou ale bude nutné zbourat, protože je v havarijním stavu. Hlavní část továrny z konce 19. století však zůstane zachována.

„Chceme zbourat pozdější přístavby, jen železobetonovou halu na jižní straně ponecháme, poslouží pro akvapark,“ řekl autor projektu architekt Pavel Tauš z jabloneckého Ateliéru 4. V budově budou parkoviště, obchody i supermarket a také další sportoviště a v posledních patrech 25 ateliérových bytů. V bývalé závodní jídelně chce investor vybudovat kongresový sál pro 200 lidí a restauraci s minipivovarem. V jeho sousedství vyrostou i pivní lázně.

Přestavba továrny Rotextile, která už šest let stojí, není prvním podobným projektem ve městě. Už v roce 2005 přišla s obdobným záměrem firma Bau Invest. Zchátralou továrnu na okraji města, která původně sloužila zemědělskému zásobování a nákupu, chtěla přestavět na relaxační centrum se zhruba 80 apartmány. V areálu o rozloze 4500 metrů čtverečních sliboval investor vybudovat ubytovací komplex, vzniknout tam měl i bazén, sauny, hřiště a parkovací dům. Firma je ale v likvidaci a ze záměru sešlo.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!