Škola pro internetové podnikatele otevírá jarní kurzy | E15.cz

Škola pro internetové podnikatele otevírá jarní kurzy

Škola pro internetové podnikatele otevírá jarní kurzy
iCollege
• 
ZDROJ: iCollege

blu

Experimentální vzdělávací instituce zaměřená na přípravu pro podnikání na internetu, iCollege, po úspěšném rozjezdu nabírá další studenty.

iCollegeiCollegeAutor: iCollege

Škola má za cíl pomáhat mladým podnikatelům s rozjezdem vlastního technologického byznysu. V rozsahu devíti sobot během semestru se na iCollege vyučují čtyři obsahové bloky: podnikatelský, manažerský, technologický a věnovaný osobním dovednostem, jako je např. vyjednávání, vystupování na veřejnosti apod. Velká část výuky probíhá formou praktických cvičení a týmové práce pod vedením lektora.

Na iCollege vyučují výrazné osobnosti českého internetového světa. Jsou to například úspěšní podnikatelé a tvůrci Ondřej Bartoš (CredoVentures), Martin Kasa (Pilulka.cz, Ticketon.cz), Josef Šlerka (AtaxoInteractive), Jan Vetyška (APEK) či investoři Michal Bláha a Oldřich Neuberger. V roli hostů se postupně vystřídali lidé jako Michal Feix (Seznam.cz), Vít Horký (Brand Embassy), Pavel Kysilka (Česká spořitelna), John Vanhara (Shipito) či Pavel Zima (Seznam.cz).

„Za největší úspěch pokládám, že se z iCollege stala živá věc,“ říká Petr Koubský, který odpovídá za obsah výuky. „My jsme vytvořili výchozí podmínky, opatřili lektory, sestavili učební plány. Studenti to vzali jako materiál, z nějž si vytvářejí vlastní přístup k věci. Organizují si dodatečná pracovní setkání, zakládají společné firmy, pomáhají si. Být absolventem iCollege znamená zařadit se do komunity.“

Jedním ze zakladatelů a donorů iCollege je internetový podnikatel a investor Jan Barta. „Chci, aby u nás přibývalo lidí, kteří něco významného dokázali,“ říká osmadvacetiletý Barta. „Vzdělání je nejjistější cestou, jak tomu napomoci.“

V současné době iCollege přijímá studenty pro jarní běh. Výuka začíná 22. února, uzávěrka přihlášek je 12. ledna. Obsah výuky bude opět obohacen o nová témata, k nimž tentokrát patří např. komerční využití robotiky a 3D tisku, nový občanský zákoník či ochrana osobních dat v byznysu. iCollege zvažuje, že tentokrát poprvé otevře dvě paralelní třídy namísto jedné.

Autor: blu
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!