Studenti gymnázia budou hrát v seriálu | E15.cz

Studenti gymnázia budou hrát v seriálu

Orlovští studenti si zahrají v novém seriálu, který natáčí Česká televize.

Nikola Klimšová
Orlová

Známé herce mohou na chodbách své školy potkávat studenti gymnázia v Orlové. Štáb Televizního studia Ostrava tam natáčí seriál pracovně pojmenovaný 4 teens (For teens), v překladu Pro dospívající.
„Naši kolegové kdysi natáčeli orlovské gymnázium jako stavbu roku. Na jejich doporučení jsme se sem přijeli podívat. Gymnázium se nám hodně zalíbilo, protože se v ničem nepodobá ostatním, která jsou většinou z dob socialismu. Tmavá a ponurá,“ řekl k výběru místa natáčení režisér seriálu Pavel Jandourek.
Hlavním představitelům seriálu je patnáct let a studují na gymnáziu. Už nejsou děti a jsou připraveni skočit do všeho rovnýma nohama. Procházejí obdobím vzpoury vůči rodičům i učitelům, obdobím hledání a zklamání, prvních osudových lásek, kamarádství i nepřátelství. Tak by se dal shrnout děj seriálu. Studenti orlovského gymnázia si v seriálu střihnou roli jako žáci své školy a objeví se v komparzu. „Zatím se na natáčení koukáme jen z okna. Ale jsme rádi, že se seriál točí právě u nás,“ řekl student 4.C Ondřej Koprla. Kromě mladých talentů z konzervatoře hrají v seriálu třeba Miroslav Táborský, Naďa Konvalinková a Ester Kočičková. „V takovémhle hezkém prostředí bych klidně ředitelku dělala i v praxi. V roli se cítím pružnější a mladistvá,“ řekla Kočičková.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!