Trampolíny i pro děti ze školky | e15.cz

Trampolíny i pro děti ze školky

Eva Hostková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žena mnoha sportovních tváří, která se nebojí vyzkoušet snad cokoli nového, co proběhne světem sportu. Pracuje s dospělými i dětmi.

Jmenuje se Květa Koritková a působí v Dubí. Začala si sportovat sama pro sebe, ale pod vlivem zaměstnání a vlastní povahy své sportovní aktivity rozšířila.
Co vás nejvíc ze sportu baví?
Vedu hlavně cvičení na trampolínách. Pro školkové i starší děti a pro dospělé. Pro toto cvičení mám certifikát Dumping Basic Diplom. Ženy mají svou hodinu dvakrát týdně, ostatní jednou. Dále pak vedu kalanetiku, taneční kroužek, zase pro děti i dospělé, a kroužek country tanců. V mateřské škole, kde pracuji, také vedu děti ke sportu.

Jste povoláním učitelka? Ano. A právě ve školce si děti vyzkouší všechno nové. Cvičení na míčích gymball, kdy trénují posilování a rovnováhu, míčích overball, na kterých se cvičí aerobic, skákání na trampolínách, s barevnými padáky, tancování… Děti se ničeho nebojí, jdou do všeho bez ostychu.

Máte nějaký volný čas? Moc ho nemám, ale když už, tak chodím sama cvičit jógu, kalanetiku, fitbox a účastním se akcí pořádaných Davidem Huffem, kde jsem si vyzkoušela flowin.

Co to je? Je to úplně nový druh cvičení, u nás ještě ne moc rozšířený. Je to zjednodušeně řečeno cvičení na podložce s různými doplňky. Tento moderní tréninkový systém k nám přišel ze Švédska. Využíváte při něm vlastně jen váhy svého těla a dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity.

Bude to teda další sportovní aktivita pro Teplické? Ráda bych si tento druh sportu přidala do seznamu svých aktivit, moc se mi líbí. Problém je jen v tom, že podložky, na kterých cvičíme, jsou dost drahé, takže nevím, jestli se mi podaří sehnat na ně peníze. Ale věřím, že nadšenců jako já by se našlo určitě víc a šli by do toho se mnou.

Autor: Eva Hostková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery