Trumpovo ferrari jde v posledních dnech jeho prezidenství do dražby. Majiteli vynese miliony | E15.cz

Trumpovo ferrari jde v posledních dnech jeho prezidenství do dražby. Majiteli vynese miliony

vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čtrnáct let starý sportovní vůz Ferrari F430, který od roku 2007 po čtyři roky patřil americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, opět míří do dražby. V té poslední z roku 2017, která proběhla krátce poté, co Trump usedl v Bílém domě, se rudý sporťák prodal za 270 tisíc dolarů. Nyní by v posledních dnech Trumpova prezidenství mohl současnému majiteli vynést i dvojnásobek.

Sporťák se prodává i s kopií původního technického osvědčení s podpisem Donalda Trumpa a newyorskou adresou Pátá Avenue č. 725, kde stojí mrakodrap Trump Tower. 

Trumpovo bývalé Ferrari F430 najde nového majitele na každoroční aukci Kissimmee pořádané společností Mecum Auctions. Odhaduje se, že se jeho cena vyšplhá až k 500 tisícům dolarů (asi 10,7 milionu korun). Čtyřleté funkční období amerického prezidenta tak současnému majiteli sporťáku přineslo velmi slušné zhodnocení. 

Na model a jeho detaily se můžete podívat v galerii.

Akce Kissimmee si už deset let udržuje status největší automobilové aukce na světě. I letos, navzdory koronavirové pandemii, se bude v průběhu deseti dní od 7. do 16. ledna dražit více než tři tisíce vozů. 

 

 

 

Autor: vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video