V Uhříněvsi se postaví 38 nízkoenergetických bytů | E15.cz

V Uhříněvsi se postaví 38 nízkoenergetických bytů

Celkem 38 bytových jednotek o velikosti 2+kk až 4+kk a obytné ploše od 44 do 11 metrů čtverečních ve třech viladomech staví v pražské Uhříněvsi společnost JRD. Projekt Viladomy U Obory je v pořadí již desátým nízkoenergetickým bytovým projektem developerské společnosti JRD, zájem o nízkoenergetické byty v energetické třídě A stále roste.

Celkem 38 bytových jednotek o velikosti 2+kk až 4+kk a obytné ploše od 44 do 11 metrů čtverečních ve třech viladomech staví v pražské Uhříněvsi společnost JRD. Projekt Viladomy U Obory je v pořadí již desátým nízkoenergetickým bytovým projektem developerské společnosti JRD, zájem o nízkoenergetické byty v energetické třídě A stále roste.

Tento projekt, stejně jako všechny ostatní realizované společností JRD, bude navíc označen energetickým štítkem třídy A, což zaručuje výraznou úsporu energií a vysokou kvalitu provedení. Jeho dokončení je plánováno na podzim 2010. V současné situaci na trhu se developerovi s projektem Viladomy U Obory podařil zcela unikátní výsledek – dva měsíce po zahájení stavby bylo vyprodáno 70 procent bytů, dnes už na své majitele čekají poslední byty. „U většiny našich projektů je standardní, že jsou vyprodány již před dokončením hrubé stavby. Úspěch v případě projektu Viladomy U Obory vidím v dlouhodobém důrazu společnosti na kvalitu provedené stavby, použitých materiálech a výběru vhodné lokality,“ říká jednatel společnosti JRD Jan Řežáb.

#####Bydlení uprostřed přírody

Viladomy U Obory přímo navazují na přírodní rezervaci, jsou situovány v nejklidnější oblasti pražské městské části Uhříněves, s výhledem do zeleně. V jejich bezprostřední blízkosti jsou park Obora a Podleský rybník, nicméně poloha mimo centrum hlavního města nabízí také kvalitní občanskou vybavenost včetně rozsáhlých nákupních a sportovních možností. Tento projekt nadchne všechny, kdo chtějí žít v souladu s přírodou a podporují „zelený život“. Projekt Viladomy U Obory navazuje na sérii úspěšných projektů realizovaných v blízké lokalitě pražských Dolních Měcholup. Právě zde byl na začátku léta zkolaudován a předán klientům dosud největší nízkoenergetický projekt v ČR – nízkoenergetický bytový areál Rezidence Dolní Měcholupy. Ten obsahuje 43 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk a dva nebytové prostory.

#####Energetická třída A je standardem

I tento projekt byl zrealizován v energetické třídě A, kromě velmi komfortního bydlení daného použitím vyspělých technologií tak nabízí výrazné finanční úspory na vytápění a ohřev vody. Střechy nad schodišti jsou osazeny solárně termickými kolektory napojenými na zásobníky ohřevu teplé vody, jižní části šikmých střech pak fotovoltaickými systémy o celkovém instalovaném výkonu asi 25 KWp. Součástí projektu je také takzvaný „nulový“ byt, tedy byt, u kterého jsou celkové tepelné ztráty v rovnováze s tepelnými zisky. Byt je o velikosti 175 metrů čtverečních, se zahradou o rozloze 700 metrů čtverečních. V tomto bytě probíhají ve spolupráci s pražskou ČVUT dva výzkumy – instalace měřicí soustavy a následné měření a instalace soustavy kombinovaných termicko-fotovoltaických kolektorů.

*

Energetická třída A - Od roku 2009 je povinné pro každou novou stavbu zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy posuzující spotřebu energie nejen na vytápění, ale i na ohřev teplé vody, větrání, osvětlení a chlazení. Bytové domy v energetické třídě A mají spotřebu nejvýše 42 kwh/m2 za rok.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!