Zažila druhou světovou válku, boje v Koreji i ve Vietnamu. Vítejte na palubě USS New Jersey | e15.cz

Zažila druhou světovou válku, boje v Koreji i ve Vietnamu. Vítejte na palubě USS New Jersey

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Když před ní stojíte, vypadá obrovsky. Pak se ale zahledíte na okolní provoz na řece Delaware – a najednou ve srovnání s dnešními nákladními loděmi už tak mohutná není. To nic nemění na tom, že je dodnes nejdelší a také nejrychlejší americkou bitevní lodí. Prohlédněte si USS New Jersey.

Celé muzeum v současnosti provozuje skupina válečných veteránů. Když na ně při procházení lodí narazíte, ochotně vás zasvětí do fungování všech přístrojů. Když o nich vyprávějí, máte pocit, že mají ještě v živé paměti, kdy je naposledy použili.

A když budete chtít, můžete na palubě dokonce strávit noc. Potom, co jsem si vyzkoušel lehnout na lůžko pro člena posádky, jsem si rád nechal tuto možnost ujít, a to nejsem právě nejvyšší.

Historie bitevní lodi USS New Jersey sahá až do roku 1940, kdy byl v docích ve Filadelfii založen její kýl. Přesto nese jméno státu, který se nachází na druhé straně řeky, New Jersey. Na vodu byla spuštěna o dva roky později a do služby vstoupila v roce 1943. Následně se zapojila do bojů v Tichomoří. Válku přečkala bez poškození.

Kariéra New Jersey tím zdaleka neskončila. Od roku 1951 se účastnila Korejské války a z rezervy byla opět jako jediná bitevní loď povolána do služby během konfliktu ve Vietnamu. Následoval další odsud na odpočinek. Do aktivní služby se loď vrátila až v roce 1982 v rámci plánu tehdejšího prezidenta USA Ronalda Reagana rozšířit americkou vojenskou námořní flotilu na 600 plavidel. Během modernizace loď dostala rakety Tomahawk a mohla tak nést i jaderné zbraně. USS New Jersey se následně zapojila do války v Libanonu, což byla také její poslední velká vojenská akce.

Ze služby byla loď definitivně vyřazena v roce 1991. Žádné jiné americké plavidlo se nezúčastnilo více válečných konfliktů. USS New Jersey se ještě poté na několik let vrátila do rezervní flotily, i z ní ale byla na přelomu tisíciletí definitivně vyřazena a po krátké renovaci je od roku 2000 dostupná veřejnosti jako muzejní loď. A to nikoliv ve Filadelfii, kde vznikla, ale na druhém břehu řeky, ve městě Camden, ve státě, jehož jméno nese.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery