Ztráty a nálezy: peněženky i psaníčka | E15.cz

Ztráty a nálezy: peněženky i psaníčka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ztrátu peněženky nemusí Frýdečané a Místečané oplakat. Je šance, že skončí v policejních schránkách důvěry.

Na čtyřech místech ve městě visí modré schránky s nápisem Městská policie. Strážníci je vybírají každých čtrnáct dní. Pár peněženek, dvě občanky a průkazka zdravotní pojišťovny. To byl obsah čtyř schránek důvěry městské policie. Žádné šperky, žádné nechutnosti. „To je ale výjimka. Někdy je
to skoro na gumové rukavice,“ líčí zástupce ředitele městské policie Tomáš Zapletal. Mezi dopisy a doklady strážníci občas najdou i použité prezervativy nebo žvýkačky. Kvůli tomu musela dokonce městská policie schránky znovu nechat natřít a nakonec změnila i jejich umístění. Strážníci dostávají od lidí také dopisy. „Pisatelé si v nich stěžují narozbité chodníky, hluk a různé nedostatky ve městě. Nejčastěji tu ale najdeme ztracené doklady. Občanky a pasy ale lidem vrátit nemůžeme. Stává se, že doklady už někdo zneužil. Lidé si prostě musejí vyřídit doklady nové,“ vysvětluje Zapletal. Většinu nalezených věcí předávají strážníci na oddělení ztrát a nálezů na frýdeckomístecký magistrát.

Dvě urny,
které nikdo nechtěl

Alena Hrůzková z magistrátu od městské policie ztracené věci přijímá a hledá jejich majitele. „Podle dokladů zjistím adresu a dotyčnému napíšu. Jeto sice zdlouhavé, ale telefon na sebe v peněžence zanechá málokdo,“ vysvětluje Hrůzková. Putují k ní veškeré ztracenévěci z města. „Asi nejbizarnější předmět, který u mě skončil, byly dvě urny. Dcera si odmítla z bytu odnést své zpopelněné rodiče,
a tak je tam nechala. Urny mi sem nakonec přivezla městská policie. Byl to citlivý případ,“ vzpomíná Hrůzková. Nechtěné předměty, ke kterým se nikdo nehlásí, skončí po půl roce v obecní dražbě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.