Dušan Kütner: Titul za transparent! | E15.cz

Dušan Kütner: Titul za transparent!

Dušan Kütner: Titul za transparent!
Martin C. Putna
• 
ZDROJ: čtk

Dušan Kütner

Doslova transparentní důvod toho, proč prezident Miloš Zeman nechce jmenovat jednoho laické veřejnosti vcelku nepříliš známého katolického intelektuála profesorem, je na světě.

Prezidentu se nelíbí nedůstojné vyznění transparentu, s nímž se dotyčný zúčastnil pochodu gayů. Je to poměrně překvapivé sdělení od člověka, který v době svého premiérování a předsedání ČSSD běžně tituloval novináře, a nejen je, „idioty“ a jenž nedávno kvůli opilosti, pardon viróze, ke svatováclavským korunovačním klenotům jablku, koruně a žezlu málem přidal i šavli. Je to zároveň vzkaz akademické veřejnosti — chcete titul profesora? Vykašlete se na studia a vědeckou práci a namalujte si lepší transparent. Za to se totiž zřejmě budou od nynějška v Česku udílet profesury.

V Praze začalo natáčení českého celovečerního snímku Kmotr, jenž svým názvem sebevědomě až drze odkazuje na kultovní snímek Francise Forda Coppoly. Autoři snímku založeném na knize popisující dění kolem reálně existujícího a později zavražděného pražského kmotra Františka Mrázka slibují filmový souboj spravedlnosti oddaného policejního vyšetřovatele a mafiánského bezskrupulózního záporáka. To je dost překvapivé, protože nemalá část snímků natočených v tuzemsku podle takzvaně „skutečných událostí“ znamenala naprosté znásilnění reálií typu Kajínek je nevinen. Neměl by tedy být Mrázek ve filmu posmrtně rehabilitován a policista zkorumpován?

Voliči jsou Zemanovi putna

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!