Prymulův experiment - glosa Jany Havligerové | E15.cz

Glosa Jany Havligerové: Prymulův experiment

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Koronavirová čísla, statistiky o nákaze Covid-19 přicházející nově z celé Evropy i ze zámoří jasně ukazují, jak zavádějící byla data poskytovaná světu Čínou. Teď je jedno, jestli úmyslně či ne. Lhostejný nám ale nemůže být už prokazatelný fakt, že nikdo nabeton neví, kdo je proti viru odolný. 

Nejsou to ani děti, ani lidé mladší šedesáti, padesáti či méně let. Těžce postihnout může koronavirus každou věkovou kategorii. Postupně se ukazuje, že není extra vybíravý. Přesně v této situaci přišel náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula s tím, že je potřeba plošně promořit tuzemskou populaci. Prý by se to odehrálo za přísných hygienických opatření. 

Fajn, když stačí mýdlo a desinfekce, není se čeho bát. Pokud tedy bude desinfekce k mání. Někteří experti, kolegové hygienici profesoru Prymulovi tleskají. Z jejich pohledu je asi lákavé udělat z Česka laboratoř. Covid-19 ale není bezprostřední jen pro seniory. I mladší mají třeba vysoký tlak, cukrovku nebo oslabenou imunitu. To všechny ohrožené v zájmu experimentu někam zavřeme? Řečnická otázka. Ani není kam.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video