Martin Čaban: Fico truchlit nemusí | E15.cz

Martin Čaban: Fico truchlit nemusí

Slovenský premiér a šéf strany Směr-SD Robert Fico
Slovenský premiér a šéf strany Směr-SD Robert Fico
• 
ZDROJ: ctk/AP
Martin Čaban

Martin Čaban

Není divu, že se do koalice s vítězem slovenských voleb nikdo moc nehrne. Robert Fico se v politice vyprofiloval mnohem více jako silový než týmový hráč. Když s ním v předminulém období vládla v koalici Slovenská národní strana, nedostala se v dalších volbách do parlamentu.

Z velké části se o to zasloužil její tehdejší humpolácký předseda Ján Slota, ale svůj podíl měl i Fico, který jí obratně přetáhl voliče. Vládnout s Ficem není žádný med.

Na druhé straně Fico nijak truchlit nemusí, spíše naopak. Stavět vládu s materiálem, který se po volbách objevil ve slovenském parlamentu, bude dost hrůza. Chce se o to pokusit Richard Sulík. Ten počítá s širokou koalicí všech kromě Fica, kterého nesnáší, a Kotlebových fašistů, o něž si soudný politik neopře ani kolo. Jak bude spolupráce všech od Maďarů z Mostu po nacionalisty ze SNS fungovat, je nabíledni. Ztuha. Udělat z Fica jedinou přijatelnou opozici navíc mimo jiné znamená dláždit mu cestu k návratu na výsluní.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.