The Daily Telegraph: Uspávací píseň | E15.cz

The Daily Telegraph: Uspávací píseň

The Daily Telegraph

Zdá se, že probděné noci by se mohly stát minulostí. Vděčit bychom za to měli manchesterskému hudebnímu triu Marconi Union. To vytvořilo skladbu s názvem Weightless (Nehmotná), jež se oficiálně stala nejvíce uklidňující písní všech dob.

Tak zní verdikt vědců, kteří tvrdí, že neměnný rytmus skladby, harmonické intervaly, absence opakujících se melodických prvků a využití „svištivých zvuků a broukání“ vytvářejí v kombinaci dokonalé uspávadlo. Je prý natolik efektivní, že je třeba varovat řidiče, aby si tuto skladbu nepouštěli ve svých autorádiích. Pro případ, že se domníváte, že relaxační kvocient skladby vzniká až v uchu příjemce, vědci tvrdí něco jiného. S překvapivou přesností tvrdí, že Weightless je o 11 procent více uspávací než jakákoli jiná píseň. Ovšem ti, kteří znají skladbu 4’33” od Johna Cage, jež sestává ze tří krátkých vět úplného ticha, mohou s tímto tvrzením samozřejmě polemizovat.

Autor: The Daily Telegraph

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.