Zápisník Jana Vávry: Toxické žiletky | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Jana Vávry: Toxické žiletky

Zápisník Jana Vávry: Toxické žiletky
Výrobky značky Gillette
• 
ZDROJ: Profimedia
Jan Vávra

Jan Vávra

Pohoršení nad aktivistickou reklamou značky Gillette už do značné míry opadlo. Do popředí se může opět dostat obchodní rozměr věci. Z průzkumů plyne, že klip o stereotypních představách o mužství bodoval u mladých. Naopak dvě třetiny respondentů nad padesát let znechutil. A to je z pohledu firmy horší, než se může zdát. Mladá generace má totiž vzhledem k oblibě plnovousů za toxickou nejspíš žiletku jako takovou.

Politická stránka brexitu zastiňuje tu ekonomickou. Málokdo už mluví o tvrdém odchodu z Evropské unie jako o potenciální hospodářské výhodě. Británie by přitom mohla získat příležitost dovážet na svůj trh třeba auta z Ruska či Číny, která by neprošla regulacemi unie. To ale asi nebude ten důvod k brexitu.

Kanadská burza virtuálních měn Quadriga ztratila po smrti svého zakladatele přístup ke kryptoaktivům za 140 milionů dolarů. Jen on znal heslo ke speciální peněžence. Kdyby v ní byly jen bitcoiny, bude to znamenat množství nadobro ztracených 40 tisíc „mincí“. Už takhle je bitcoinů omezené množství.

Zápisník Michala Tomeše: Boj o cestující
Zápisník Martina Štorkána: Všechno bude

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!