Zápisník Jany Havligerové: Konečně léto | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Jany Havligerové: Konečně léto

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Dobrá zpráva na úvod. V bazénech nebude nutné plavat s rouškou. Další pokyny ministerstva zdravotnictví znějí: V části bazénů pro neplavce činí plocha pro osobu tři metry čtvereční, v části pro plavce pět metrů čtverečních. 

V bazénech pro kojence a batolata ve věku šest až 12 měsíců činí plocha pro jednoho koupajícího se 0,8 čtverečního metru, od 12 měsíců do tří let pak metr čtvereční. Dodržování požadavků je provozovatel povinen sledovat a vyžadovat. Autorka Zápisníku doporučuje, že by tvůrci předpisu měli natočit instruktážní video. Z bazénu.

Ministryně práce Jana Maláčová navrhuje svázat platy politiků s minimální mzdou. Prý by tak skončilo handrkování o to, kolik mají ústavní činitelé brát. Podle Maláčové je právě minimální mzda „nejlepší měřítko, které zobrazuje hospodářskou kondici České republiky“. Základní plat politiků by měl představovat 500 procent minimální mzdy. Její výši stanovuje vláda, aktuálně činí 14 600 korun měsíčně. Lékařské kapacity z oboru psychiatrie varují – koronavirus a omezení spojená s nákazou mají neblahý dopad také na duševní stav.

Komentář Vladana Gallistla: Smartwings nejsou žádnou nevinnou obětí koronaviru
K plnému zotavení ekonomiky bude asi nutná vakcína, tvrdí šéf americké centrální banky

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!