Zápisník Ondřeje Součka: Liberland, či Bílý dům | E15.cz

Zápisník Ondřeje Součka: Liberland, či Bílý dům

Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
• 
ZDROJ: Reuters

Ondřej Souček

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Grónsko součástí USA nebude. Poté, co Dánsko označilo nápad amerického prezidenta Donalda Trumpa za aprílový žert, se šéf Bílého domu rozhodl, že o akvizici jednat ani nebude.

A kvůli postoji dánských politiků zruší i plánovanou cestu do Kodaně. „Na základě komentářů premiérky Mette Frederiksenové, že nemá zájem prodej Grónska probrat, naši schůzku přeložím na jindy,“ napsal Trump na Twitteru. Česko by se naopak mohlo pokusit prodat území Liberlandu Víta Jedličky. Pokud by Trump zájem neměl, český prezident by se mohl vymluvit z plánované cesty do Bílého domu, kterou zjevně neustále oddaluje.

Cestování si naopak mohou začít naplno užívat Saúdky, které mohou nově volně cestovat i bez svolení jim příbuzných mužů. V platnosti však zůstává, že bez souhlasu mužů si tamní ženy nemohou založit bankovní účet. Zda už saúdský princ pracuje i na liberalizaci této oblasti, není jasné, ale až tato poslední bašta padne, saúdský svět už nikdy nezůstane stejný.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.