Zápisník Ondřeje Součka: Svišti už vědí | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Ondřeje Součka: Svišti už vědí

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Jaro v Pensylvánii letos přijde brzy. Během tradičního rituálu městečka Punxsutawney to předpověděl slavný svišť Phil, jehož předchůdce si zahrál například i v povedeném snímku Na Hromnice o den více. V historii to je už 134. sviští předpověď. Traduje se, že pokud Phil spatří svůj stín a po svém vyjmutí z nory do ní zaleze zpět, chladné počasí vydrží dalších šest týdnů. Zatím se jeho předpovědi naplňují jen ze 40 procent. Zdá se ale, že v budoucnu to bude mít s předpověďmi poněkud jednodušší.

Rychlý příchod jarního počasí pociťujeme i v Česku. V sobotu padly teplotní rekordy na 134 ze 154 meteorologických stanic. Nové maximum si připsalo i pražské Klementinum, kde sledují počasí nepřetržitě 245 let. Nejtepleji přitom bylo v Dyjákovicích na Znojemsku, kde naměřili jarních 17,1 stupně. Kdo chce letos ještě lyžovat, neměl by otálet.

Úbytek chladných dní je dobrá zpráva aspoň pro tuzemskou ekonomiku. Rozjet naplno se totiž znovu mohou stavební práce, což by mohlo vést k poklesu v tuzemsku už tak nízké nezaměstnanosti.

Komentář Petra Peška: Byty rostou jak po daních

Glosa Martina Čabana: Už je opět před volbami

Zápisník Jany Havligerové: Ó my se máme

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!