Zápisník Pavla Otta: Vondráček u křížku | E15.cz

Zápisník Pavla Otta: Vondráček u křížku

Pavel Otto

Šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček navštívil papeže ve Vatikánu. „Soukromá audience u svatého otce je příležitostí projednat zásadní otázky vztahu státu a církve pro budoucnost, tento vztah chceme dále zlepšovat,“ uvedl před cestou. Snad nebyl papež zbytečně korektní a zeptal se místopředsedy ANO, proč jeho partaj pomáhá komunistům znovu okrást církve. Dodatečné zdanění finančních náhrad za majetek, který jim nebyl vrácen, se jinak nazvat nedá.

Známý sněmovní kytarista komentoval i vyloučení Václava Klause mladšího z ODS. U babišovců se podle Vondráčka za názory nevyhazuje. Ještě si tak vzpomenout na nějaký jeho názor.

Na špičku nosu si nevidí ani Klaus mladší. Tvrdí, že kdyby byl předsedou občanských demokratů, řadového poslance by nikdy nevyhodil. Jako šéf sněmovního výboru pro školství bere o 30 tisíc korun měsíčně více než řadoví poslanci, přičemž dvousetčlenná komora má takových výborů jen osmnáct. A Klaus se postu drží jako klíště, dobrovolně prý neodejde. Proč se mu mezi řadové poslance nechce, nevysvětlil.

Zápisník Daniela Nováka: MiniIKEA končí
Vondráček chce nový řád Sněmovny, vadí mu časté absence poslanců

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!