ONLINE: Petr Fiala přednese projev k národu. Sledujte přenos | e15.cz

ONLINE: Petr Fiala přednesl projev k národu. Podívejte se na záznam

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Český premiér Petr Fiala dnes přednesl projev k národu. Hovořil v něm o aktuální politické a ekonomické situaci a o opatřeních, která dnes vláda přijala. Projev si můžete pustit ze záznamu i na webu E15.

Česká vláda od svého zvolení v loňských podzimních volbách do poslanecké sněmovny čelí řadě výzev. Válka na Ukrajině způsobila nejen uprchlickou vlnu, ale znamená řadu nových ekonomických a bezpečnostních výzev. Česko nadále patří mezi evropské země, které nejvíce bojují s inflací. Řeší se i závislost na ruských surovinách, stoupající ceny pohonných hmot a energií.

Aktuálně rozbouřila politickou situaci korupční aféra Dozimetr v Dopravním podniku hl. města Prahy, do níž je zaplaten bývalý náměstek pražského primátora a šéf pražské buňky vládní strany STAN Petr Hlubuček. Kvůli kontaktům s jedním z nejdůležitějších aktérů kauzy, Michalem Rédlem čerstvě odstoupil ministr školství za STAN Petr Gazdík. Aféra je pro strany zásadní i s ohledem na blížící se komunální volby a volby do Senátu. Již 1. července také začíná české předsednictví v Radě EU.

 

Autor: jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video