Spolu vs. Zelení. Mladí kandidáti řeší Green Deal, energetiku a nezájem Čechů o EU

Europarlament

Europarlament Zdroj: shutterstock

Vztah mladých lidí k EU se obecně pokládá za mnohem přívětivější než jejich rodičů. Je to ale opravdu tak? Do podcastu Business Club jsme pozvali mladé kandidáty do evropských voleb, aby nám představili svůj pohled na aktuálně rezonující témata. Jak si budoucnost Evropy představují lidé, kteří mohou za pár let vést naši zemi? To se dozvíte v prvním díle trojdílné podcastové minisérie, tentokrát s Danielou Finkousovou (SPOLU) a Petrem Doubravským (Zelení).

V podcastu se dozvíte, jaký je názor obou kandidátů na to, jak motivovat mladou generaci k většímu zájmu o Evropskou unii a jestli současné politické strany nenabízejí dostatečně atraktivní programy pro mladé voliče, zejména v otázkách, jako je klimatická krize a bydlení.

Rozhovor se také dotýká tématu Green Deal a klimatické politiky. Zatímco Spolu v čele s Alexandrem Vondrou volá po revizi některých částí evropské klimatické politiky, Zelení se naopak netají přáním pravidla Green Dealu ještě zpřísnit. Rozebrali jsme proto možnosti uhlíkového vyrovnání jako nástroje k ochraně evropského trhu před levně vyráběnými produkty z třetích zemí s vysokými emisemi a také to, že Evropa potřebuje předvídatelnou politiku, aby mohla konkurovat Číně a jiným globálním hráčům v oblasti moderních technologií, jako je elektromobilita a solární panely.

Daniela Finkousová – členka ODS a číslo 20 na kandidátce SPOLU, studentka Evropských studií na FSV UK, dvakrát kandidovala v komunálních volbách a je koordinátorkou Mladých občanských demokratů v Libereckém kraji Daniela Finkousová – členka ODS a číslo 20 na kandidátce SPOLU, studentka Evropských studií na FSV UK, dvakrát kandidovala v komunálních volbách a je koordinátorkou Mladých občanských demokratů v Libereckém kraji|SPOLU

Petr Doubravský – nestraník a číslo 2 na kandidátce Zelených, iniciátor studentských stávek za klima a student environmentálních studií a ekonomie Petr Doubravský – nestraník a číslo 2 na kandidátce Zelených, iniciátor studentských stávek za klima a student environmentálních studií a ekonomie|Zelení