Preciosa Lighting rozzářila Grandhotel Pupp pramenem křišťálových bublin

Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp

Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp Zdroj: Preciosa Lighting

Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp
Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp
Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp
Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp
Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp
8
Fotogalerie

 Mramorový sál karlovarského Grandhotelu Pupp nově září díky svítidlu Bubble Rings, které připomíná vyvěrající bublinky minerálních pramenů. Svítidlo, které podle návrhu Martina Prokeše vytvořili sklářští mistři Preciosa Lighting, kombinuje historický odkaz se současným minimalistickým designem a je součástí nejnovější rekonstrukce hotelového křídla Parkside.

„Tradice v kombinaci s moderním přístupem a určování trendů v našich oborech je to, co spojuje Grandhotel Pupp a Preciosa Lighting. Naše spolupráce ukázala, jak je přínosné, když mají obě strany jasná očekávání. Schválení konceptu bylo rychlé a výsledek je úchvatný. Mramorový sál je mimořádný prostor a my jsme mu dodali novou jiskru,“ vysvětluje Lucie Karlová, generální ředitelka Preciosa Lighting. „Přála bych si, aby zážitek z naší světelné instalace přinesl návštěvníkům dobrou náladu a inspiroval je k dalším objevům,“ dodává Lucie Karlová.

Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel PuppPramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp | Preciosa Lighting

Křehká krása vody a světla

Autorem návrhu originální světelné instalace, která kompletně vznikala ve sklárnách v Kamenickém Šenově, je interní designér Preciosa Lighting Martin Prokeš. Inspiroval se léčivými minerálními prameny karlovarské kolonády. Voda, bublinky i kroužky na hladině se staly hlavním motivem více než tři a půl metrů vysokého svítidla s názvem Bubble Rings. A stejně jako světové hvězdy září na místním filmovém festivalu, i svítidlo od Preciosa Lighting oslňuje návštěvníky Mramorového sálu.

Karlovy Vary a jejich okolí jsou již od středověku známé díky minerálním pramenům. Právě tam jsem čerpal inspiraci – voda, bublinky a kroužky na vodní hladině. Pramenitá termální voda šíří svou energii z hloubi země. Líbí se mi, jak voda probublává na povrch, jak se třpytí a leskne. Její pohyb je vždy tak elegantní a poetický. Právě to odráží svítidlo Bubble Rings,“ říká Martin Prokeš, který se v Preciosa Lighting propracoval od vítězství v talentové soutěži Master of Crystal až na pozici seniorního designéra společnosti a je autorem návrhu svítidla Bubble Rings.

Pramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel PuppPramen křišťálových bublin rozzářil Grandhotel Pupp | Preciosa Lighting

Instalace trvala čtyři dny

Světelná instalace Bubble Rings poutá pozornost už svými rozměry (3,69 m průměr a 3,60 m výška). Vzdušná instalace okouzluje krásou ručně foukaných křišťálových koulí, které jsou pečlivě umístěny na prstencích z leštěné mosazi. Celá instalace váží 414 kilogramů. Tvorba svítidla od prvních jednání až po instalaci trvala 9 měsíců. Podobně jako u mnoha dalších zakázkových svítidel celé dílo bylo nejprve částečně sestaveno ve výrobním areálu v Kamenickém Šenově. Montáž a instalace na místě pak probíhala celkem 4 dny. Technici ručně navěsili všechny komponenty.

Od počátku diskuse o svítidle pro Mramorový sál jsem měl ze spolupráce se značkou Preciosa příjemný pocit. A konečný výsledek je úžasný, jsme velmi spokojeni s tím, jak instalace vypadá, a podle všeho stejný ohlas budí i u našich hostů,“ uzavírá generální ředitel Grandhotelu Pupp Jindřich Krausz.

Grandhotel Pupp v novém

Nové svítidlo je součástí velké rekonstrukce, která skončila na konci tohoto jara. A propojujícím prvkem renovace veřejných prostor a 55 pokojů v nejstarší části hotelu nazvané Parkside byla intenzivní spolupráce s předními českými firmami v oblasti designu. Pro vytvoření moderního konceptu pokojů byly využity výhradně prémioví čeští dodavatelé, umělci a designéři.

Severočeský křišťál září i v hotelu Andaz

Za svítidly od Preciosa Lighting ale není třeba jezdit až do údolí říčky Teplé. Preciosa Lighting se totiž v nedávné době podílela na velké rekonstrukci Cukrovarnického paláce v centru Prahy na Andaz Prague, který je prvním hotelem řetězce Hyatt v České republice. V památkově chráněné stavbě září svítidla z portfolia Collections jako jsou Fractal, Rudolf nebo Eugene. Hotelová apartmá zase rozzařují svítidla Parallels od designéra Lukáše Uliarczyka, která odráží příběh dvou paralel v hotelovém designu: stylu art-deco a mnohaletou českou tradici sklářské výroby v Kamenickém Šenově.