Sociální sítě jsou plné pedofilů, je třeba dětem kontrolovat telefony, říká publicista Daniel Dočekal | E15.cz

Sociální sítě jsou plné pedofilů, je třeba dětem kontrolovat telefony, říká publicista Daniel Dočekal

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Rodiče často netuší, kde jejich děti jsou a co v mobilech mají, tvrdí publicista a spoluautor knihy Dítě v síti Daniel Dočekal. Konec sociálních sítí se podle něj bohužel neblíží. Poukazuje i na to, že například Instagram vyvolává vůbec nejvíc špatných nálad a pocitů. Děti, respektive jejich fotky, loví pedofilové, kteří třeba najdou a shlédnou všechna videa s nimi na Youtube. Je tu ale taky časovaná bomba, a tou je sociální síť Tic Toc. Rodiče přitom vůbec netuší, kde jejich děti jsou a co v mobilech mají.

Podle Dočekala je Facebook pořád stejné zlo. Cílit reklamu na lidi mu sice nejde tak, jak tvrdí, ale svou absolutní neúctu k soukromí a dolování lidí jako suroviny pro svůj zisk přenáší i na Instagram a Whatsapp. Nedá se mu věřit vůbec nic. Děti už ale Facebook opouštějí a užívají jiné sociální sítě. Ty jsou ale úplně stejně rizikové.

Rada pro rodiče je prý jasná. Dívejte se dítěti do mobilu, jinak bude jeho soukromí místo vás narušovat pedofil a vy to nebudete vědět. Ti totiž jdou po fotografiích a videích, které se taky prodávají do porna. Je to regulérní organizovaný zločin, tvrdí Dočekal. Třeba Facebook navíc nedokáže místa, kde se v jeho síti tyto fotky vyměňují, najít.

Celý článek najdete zde >>>


Podívejte se na další díly pořadu Prostor X >>>


České výrobky mají v Srbsku dobrou pověst, víno a slivovice ale neuspějí, říká diplomat
Babiš na mě sháněl kompromitující informace, říká režisér Vít Klusák
Muslim je podobně obecný pojem jako Evropan, lidé jsou všude stejní, říká cestovatel Ladislav Zibura
Babiš se Zemanem cílí na nejprimitivnější zóny člověka, tvrdí ředitel festivalu Mezi ploty

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!