Volby 2018 | Namísto spolupráce se v Brně rozhodla vládnout bez vítězného ANO. Kdo je Markéta Vaňková? | E15.cz

Namísto spolupráce se v Brně rozhodla vládnout bez vítězného ANO. Kdo je Markéta Vaňková?

Namísto spolupráce se v Brně rozhodla vládnout bez vítězného ANO. Kdo je Markéta Vaňková?
Za dohodou partají, která vyšachovala vítěze voleb ANO do opozičních lavic, stojí podle primátora Petra Vořála (ANO) touha Markéty Vaňkové z ODS být primátorkou.
• 
ZDROJ: ČTK

lup - info.cz

Ještě v pondělí večer oznamoval dosavadní primátor Brna Petr Vokřál (ANO) vznik koalice svého hnutí s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. V úterý jej ale čekala studená sprcha - jednička ODS Markéta Vaňková se jej rozhodla nahradit v primátorském křesle. ODS v Brně sestaví koalici s lidovci ČSSD a Piráty a do čela města se po dvaceti letech postaví žena. Na celostátní úrovni je přitom Vaňková prakticky neznámou tváří.

Jednačtyřicetiletá Vaňková je na celostátní úrovni prakticky neznámá tvář. V ODS přitom působí už od roku 2002, kdy se stala zastupitelkou Brna-střed, v této městské části byla také mezi lety 2006 a 2010 radní.

Do brněnského zastupitelstva byla poprvé zvolena v roce 2006, v následujících dvou volbách (2010 a 2014) ale mandát nezískala, do magistrátních lavic se vrátila až letos, kdy vedla brněnskou kandidátku občanských demokratů. Teď má dosáhnout na dosavadní vrchol politické kariéry a stát se primátorkou.

V čele města by Vaňková byla teprve druhou ženou Brna. První byla v letech 1994 až 1998 pozdější senátorka a ústavní soudkyně Dagmar Lastovecká, která stejně jako Vaňková zastupovala ODS.

Celý článek najdete na Info.cz>>>

V Brně čtveřice stran vyšachovala vítězné ANO. Je to megapodraz, reaguje Babiš

Autor: lup - info.cz
 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

Volby 2018 - Autorské komentáře k volebnímu dění čtěte na Reflex.cz

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Články odjinud

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!