Za Babiše to nešlo, Fiala nemá peníze. Praha marně shání miliardy na okruh | e15.cz
M A

Komunální volby

Štítek Premium

Za Babiše to nešlo, Fiala nemá peníze. Praha marně shání miliardy na metro a okruh

Miffek Thuong Ly

Miffek Thuong Ly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Metro D, vnitřní okruh a filharmonie. To jsou tři mnohamiliardové stavby, na které potřebují zástupci Prahy příspěvek státu. Hlavní město podle nich nedokáže všechny tyto stavby ufinancovat ze svého rozpočtu. U minulé vlády narazil magistrát na neochotu, byť expremiérovi Andreji Babišovi (ANO) nabízel výměnou i pozemky v Letňanech. Současná vláda zase nemá podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) v napjatém rozpočtu peníze.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Komunální volby 2022

V Česku proběhnou v září 2022 komunální volby. Termín vyhlásil prezident republiky Miloš Zeman. Komunální volby, jinak také volby do zastupitelstva, se uskuteční společně se senátními volbami. Kdy se konají volby? Jak funguje volební systém? Kdo může volit a kdo může kandidovat? Čtěte přehledný článek na téma Komunální volby 2022.

Komunální volby: Jak volit?

Přečtěte si podrobný speciál, jak volit v komunálních volbách a jaký postup platí pro volby do Senátu. V obou případech potřebujete volební lístky, které vhodíte do uren ve volebních místnostech. Volební systém a pravidla se však liší.

Volební místnosti

Co jsou volební okrsky a volební obvody. Pojmy se zásadně liší. Přečtěte si, kde najdete volební místnosti a jak v nich volit.

Volby v Praze

Komunální volby v Praze znamenají, že si Pražané volí nové zastupitele. Z volebních výsledků a následných jednání vzejde nový primátor hlavního města Prahy. Podívejte se, kdo jsou nejvážnější kandidáti na pozici primátora v hlavním městě.

Kandidáti a výsledky voleb

Možná vás bude také zajímat, jak funguje volební komise, případně jak se stát jejím členem a jak vysoká bývá obyčejně volební účast. Na webu E15 vám přineseme i přehled kandidátů do zastupitelstva a výsledky voleb.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery