Volby 2020 | Volby z auta skončily. Zájem nebyl velký | E15.cz

Volby z auta skončily. Zájem nebyl velký

ČTK

Krajské a senátní volby skončily pro ty hlasující, kteří jsou v karanténě kvůli nemoci COVID-19. Speciální volební místa se uzavřela v 15:00. Takzvaná drive-in stanoviště byla otevřena od 07:00 a byla zřízena v každém okrese a v Praze na Letné a na Proseku. Standardní volební místnosti se lidem otevřou v pátek a sobotu.

Volby z auta probíhaly bez problémů a vzhledem k nižší účasti bylo hlasování plynulé. Volební účast oznámí ministerstvo vnitro ve čtvrtek dopoledne. Místa pro hlasování z auta byla dimenzována až na 16 tisíc voličů, kteří jsou aktuálně v Česku karanténě.

Kdo hlasování z auta nemohl využít a musí zůstat doma, může si do čtvrtečních 20:00 na svém krajském úřadě vyžádat speciální volební komisi s přenosnou schránkou. Pro tyto i ostatní voliče bude připraveno hlasování standardně v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 08:00 do 14:00.

Lidi žijící v sociálních zařízeních, která byla kvůli koronaviru uzavřena, navštíví speciální volební komise ve čtvrtek nebo v pátek.

Autor: ČTK
 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách? Výsledky krajských voleb

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Druhé kolo voleb Výsledky senátních voleb

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!