ČSSD nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta. Stejně o podporu nestojí, říká Chovanec | E15.cz

ČSSD nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta. Stejně o podporu nestojí, říká Chovanec

ČTK

Sociální demokracie před prezidentskými volbami nepodpoří konkrétního kandidáta, řekl úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. K tomu, aby se strana postavila jednolitě za jednoho z uchazečů o Hrad, není podle něj v ČSSD vůle. Stranická podpora se přeceňuje, kandidáti o ni navíc příliš nestojí, konstatoval v rozhovoru ministr vnitra.

Chovanec řekl, že otázka prezidenta na nedělním jednání širšího vedení ČSSD v Hradci Králové vůbec nerezonovala. "Necháme to volně, ať se rozhodnou členové sociální demokracie, koho chtějí volit," uvedl. Strana proto neuspořádá vnitrostranické referendum, o kterém původně uvažovala a jehož termín několikrát posunula.


Profil Miloše Zemana čtěte zde >>>


Sociální demokracie je podle Chovance v krizi, která vyústila v sedmiprocentní zisk v říjnových volbách do sněmovny. "Není dnes vůle k tomu stavět se jednolitě za jednoho kandidáta. Nebylo by to rozhodnutí, které by bylo přijato z mého pohledu všemi členy sociální demokracie, bylo by rozporuplné," uvedl. Kandidáti se podle něj od stran spíše distancují, podpora se navíc poměrně přeceňuje. 


Profil Mirka Topolánka čtěte zde >>>


Současný prezident Miloš Zeman je na základě průzkumů zatím favoritem volby, konstatoval Chovanec. "Byl sociálním demokratem a pořád říká, že mu jde o sociální demokracii. Ve své podstatě o tom rozhodnou voliči, jestli by měl pokračovat. Je vážným kandidátem a favoritem té volby," řekl Chovanec na adresu Zemana.


Profil Jiřího Drahoše čtěte zde >>>


Největší podporu mezi kandidáty na prezidenta má Zeman
Zemanův zdravotní stav je nejasný. Hrad neříká vše, ani cukrovka problémy nevysvětluje, říká Cikrt
 Lidovci podpoří Drahoše. Podpisy mu prý dávají silný mandát

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!