Hnutí ANO vlastního zástupce do prezidentských voleb nevyšle | E15.cz

Hnutí ANO vlastního zástupce do prezidentských voleb nevyšle

ČTK

 Hnutí ANO nepostaví vlastního kandidáta do prezidentské volby, řekl jeho předseda Andrej Babiš. Prezidentská volba podle něho zatím není pro ANO téma, po parlamentních volbách řeší novou Sněmovnu.

"Nasazení někoho už je v podstatě úplný nesmysl. Já si nemyslím, že někdo bude volit pana prezidenta podle toho, co bude říkat nějaký Babiš," uvedl předseda ANO.

Téma prezident podle něho není vůbec na stole. Pokud by byl někdo z ANO chtěl být prezidentem, musel by to podle Babiše "brutálně odmakat v terénu". "Jako já jsem odmakal kampaň," podotkl.

Jasné slovo Martina Čabana: Chce tu vůbec někdo vládnout?

Na jaře Babiš nasazení kandidáta ANO do prezidentské volby nevylučoval. Uvedl tehdy, že přístup k volbě hlavy státu bude řešit po sněmovních volbách. Uskutečnily se o víkendu. Na jaře také řekl, že o tom, jak se k prezidentské volbě hnutí postaví, rozhodne referendum mezi členy.

Vše o prezidentských volbách najdete zde >>>

Dnes šéf ANO uvedl, že referendum, pokud jeho konání doporučí výbor, bude o nynějších uchazečích o funkci hlavy státu. Výbor by měl zasedat příští týden ve středu.

Funkci na Hradě chce obhajovat Miloš Zeman. Babiš několikrát popřel, že existuje dohoda mezi ním a současným prezidentem Milošem Zemanem o vzájemné podpoře. Do prezidentské volby půjdou například také bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, podnikatel Michal Horáček a bývalý velvyslanec Pavel Fischer. K dalším kandidátům patří někdejší šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek.

ANO přizve občanské demokraty do vlády

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!