Volby 2018 | Volby 2018 - fotoreportáž z Drahošova štábu | E15.cz

OBRAZEM: Drahoš nevyhrál, přesto se v jeho štábu jásalo. Podívejte se, kdo ho přišel podpořit

Michael Tomeš, ly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Už zhruba hodinu po uzavření volebních místností v sobotu začalo být příznivcům Jiřího Drahoše a novinářům ve volebním štábu jasné, že se obsazení Pražského hradu měnit nebude. Když ale bývalý šéf Akademie věd vešel na pódium uznat porážku, doprovázel ho mohutný jásot. Podívejte se ve fotogalerii, kdo všechno Drahoše ve štábu podporoval.

„Nezvítězili jsme, ale neprohráli jsme,“ prohlásil Drahoš před svými podporovateli. Jeho první slova mířila na adresu staronového prezidenta. „Chtěl bych pogratuloval vítězi voleb Miloši Zemanovi a přeji mu do dalších dní hodně sil,“ vzkázal Drahoš.

Na pódiu se vedle Drahoše objevili i jeho soupeři z prvního kola, kteří mu do štábu v pražském Kongresovém centru přišli vyjádřit podporu – Michal Horáček, Marek Hilšer i Pavel Fischer.

„Jsem hrozně rád za tu velkou vlnu energie, která se vzedmula s prezidentskými volbami. Jsem přesvědčen, že tato energie nezmizí a že tu zůstane vlna nadšení vás všech, kteří nesli tu naději a šanci na změnu,“ poděkoval podporovatelům a voličům Drahoš.

Akademik vnímá relativní úspěch ve volbách, kde pro něj hlasovalo 2,7 milionů lidí, jako výzvu, aby pokračoval ve veřejném působení. „Slibuji, že tuto energii ponesu i dále. Neodcházím z veřejného života,“ řekl s tím, že ještě neví, kam jeho kroky povedou.

„Všechny možnosti jsou otevřené, o těch pozicích bych konkrétně nemluvil. Celá kampaň byla obrovská životní zkušenost, že si nedokážu představit, že bych tu příležitost nevyužil,” řekl Drahoš.

“Ze všech nejvíc děkuji Evě, své ženě. Je to skvělá žena a bez ní bych to tak daleko nedotáhl,” poděkoval manželce na pódiu Drahoš. “On je taky skvělej!” reagovala Eva Drahošová.

"Víte, stávajícího a vlastně nově zvoleného prezidenta znají lidé už přes dvacet let. Manžel nastoupil před rokem a je to vlastně velký úspěch, když ho v té době vlastně nikdo neznal," glosovala později u občerstvení Drahošová.

"Ta podpora lidí je úžasná, to nás opravdu během té kampaně velmi nabíjelo. Tady vidíme, že to lidem dávalo a dává naději, že k té změně postupně dojde," věří akademikovi jeho žena, která prý ničeho nelituje a šla by do toho znova.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: Michael Tomeš, ly

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video