Volby 2018 | Drahoš může počítat s podporou TOP 09 | E15.cz

TOP 09 se rozhodla. Oficiálně podpoří Jiřího Drahoše

Nguyen Thuong Ly

Kromě lidovců a Starostů má prezidentský kandidát Jiří Drahoš další stranickou podporu. "Oficiálně ho podpoříme," potvrdil poslanec TOP 09 Dominik Feri.

Před prvním kolem prezidentských voleb TOP 09 oficiální podporu Drahošovi nevyslovila. Nicméně předseda strany Jiří Pospíšil i předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek uvedli, že bývalého předsedu Akademie věd budou volit.

Situace před druhým kolem se ale mění. Drahoš zůstal jako jediný protikandidát prezidenta Miloše Zemana a od politických stran zaznívají konkrétnější doporučení. "Do voleb oficiálně podpoříme Jiřího Drahoše," uvedl za stranu Dominik Feri, který byl ve volebním štábu Jiřího Drahoše. Jeho slova potvrdil na Twitteru i předseda strany Pospíšil.

„Sám se pokusím věnovat co nejvíc času tomu, abych Jiřímu Drahošovi pomohl ve všem, co se mladých lidí týká. Myslím si, že pro mladé lidi by měly být prezidentské volby prioritou, a doufám, že k těm volbám přijdou a neupřednostní něco jiného,“ říká Feri.

 

Štáb Jiřího Drahoše slaví, akademikovi chce dopomoci na Hrad i Feri
Prezidentské volby 2018 online: z poražených kandidátů se rodí protizemanovská koalice

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!