Agrofert tvrdí, že se lidovecký senátor vloupal do areálu firmy. Prý na pokyn ministerstva | E15.cz

Agrofert tvrdí, že se lidovecký senátor vloupal do areálu firmy. Prý na pokyn ministerstva

urm, luš - info.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina Agrofert obvinila bývalého lidoveckého senátora Jiřího Stodůlku, že vnikl do jednoho ze závodů a fotografoval areál. Po zadržení prý uvedl, že konal na pokyn náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy z KDU-ČSL. Informoval o tom mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Jiří Jirsa prostřednictvím tiskové mluvčí ministerstva zemědělství Markéty Ježkové obvinění odmítl.

„Do pobočky drůbežářské společnosti Výkrm Třebíč v Napajedlech na Zlínsku, která je součástí koncernu Agrofert, ve středu 7. června po osmé hodině večer nelegálně pronikla neznámá osoba a bez povolení fotografovala mobilním telefonem areál firmy. Ostraha podniku okamžitě přivolala hlídku Policie ČR, která narušitele zadržela,“ uvedl Hanzelka.

Stodůlka podle něj do policejního protokolu uvedl, že plnil úkol od Jirsy. „Něco takového považujeme za naprosto skandální. Domníváme se, že šlo o politicky motivované shromažďování materiálů, které měly naši firmu poškodit,“ dodal mluvčí Agrofertu. Firma prý čeká na závěry vyšetřování a analyzuje celý případ s právníky, poté se rozhodne, jak bude postupovat.

Náměstek Jirsa vznesená obvinění odmítl. „Pan náměstek Jirsa jednoznačně popírá, že by kohokoliv úkoloval či naváděl k jakémukoliv nelegálnímu jednání. V případě potřeby poskytne policii veškerou součinnost k vyšetření incidentu,“ vzkázal Jirsa prostřednictvím tiskové mluvčí ministerstva zemědělství Markéty Ježkové s tím, že „do skončení vyšetřování se k dané věci nebude vyjadřovat“.

Redakce portálu INFO.cz žádala o vyjádření rovněž Policii ČR, ta ale odmítla celou záležitost komentovat.

Více domácích zpráv najdete na portále Info.cz >>>

 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: urm, luš - info.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video