Paroubek má smůlu. Jeho vstup do ČSSD neschválila jeho dřívější pražská organizace | E15.cz

Paroubek má smůlu. Jeho vstup do ČSSD neschválila jeho dřívější pražská organizace

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Krajský výkonný výbor pražské ČSSD dnes neschválil návrat někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Ruku pro znovupřijetí do ČSSD nezvedl žádný z členů výboru. Sdělil mluvčí pražské ČSSD Lukáš Henzl. Podle stanov strany musela jako jeho původní organizace případný návrat posvětit právě pražská ČSSD.

Ze strany Paroubek vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu LEV 21. Bývalý předseda ČSSD Paroubek se teď chtěl stát členem ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku, kde si podal přihlášku do strany.

"Souhlas s přijetím Jiřího Paroubka nebyl podpořen žádným členem výkonného výboru. Hlasy jsou rozděleny mezi nesouhlas s usnesením a zdržením se. Efekt je v obou případech stejný," řekl Henzl. Proti přijetí zvedlo ruku 12 členů výboru, pět se zdrželo a pro nebyl nikdo.

Paroubka ke vstupu vyzvali přímo členové cerhenické organizace. Hlasovat o jeho přijetí měli 26. června.

 

Proti vstupu Paroubka do strany se už dříve vyjádřil její místopředseda Lubomír Zaorálek. „Mě překvapuje, že je tak dobře informován. Já neslyšel žádný stranický orgán na Praze 5. Je to velmi brilantní, s jakou rychlostí se Lubo Zaorálek jal můj vstup odmítat. Přál bych mu, aby byl tak brilantní i v jiných věcech. Můj zájem je tam vstoupit. Jestli to bude někdo blokovat, je to jeho problém. Pokud se chce nejúspěšnější předseda ve 140leté historii ČSSD vrátit, měli by se kolegové chovat velkoryseji. Myslím, že svým postojem poškodí sami sebe,“ prohlásil Paroubek.

Paroubek, kterému bude v srpnu 65 let, vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005. Byl premiérem a předsedou strany.

 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video