Zápisník Pavla Otta: Máme čisté ruce | E15.cz

Zápisník Pavla Otta: Máme čisté ruce

Pavel Otto

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Žalobci dali ruce pryč od rozhodnutí pražské kriminálky požádat Poslaneckou sněmovnu o vydání šéfa ANO Andreje Babiše a jeho pravé ruky Jaroslava Faltýnka. Státní zástupce Jaroslav Šaroch, který kauzu Čapí hnízdo dozoruje, řekl, že se o záměru dozvěděl až na poslední chvíli.

„Konzultováno to nebylo,“ vzkázal po své mluvčí, protože se sám příliš vyjadřovat nechce. Ani úřad jeho nadřízené Lenky Bradáčové prý „k úkonům orgánů není, nebyl a ani nemůže být činný a rovněž tak nebyl o žádných úkonech informován“. Šaroch s Bradáčovou si zkrátka umyli ruce. Babiš jim to po volbách určitě nezapomene.

Jak se vyvíjela kauza s padesátimilionovou dotací? Sledujte naše video

Čapí hnízdo: čtěte, jak se vyvíjela Babišova kauza s padesátimilionovou dotací

Není policejní zákrok ten, aby se zalíbil politikům všem, dalo by se parafrázovat známé rčení. Zatímco prezidentovi Miloši Zemanovi se razie na Úřadu vlády a dalších místech v roce 2013 náramně hodila, protože si následně sestavil vládu ze svých kamarádů, nyní troubí na poplach. „Cílem akce Babiš je maximálně poškodit i pana prezidenta,“ nechal se slyšet hradní mluvčí.

Jako poškozený se ovšem může cítit také vyšetřovatel Čapího hnízda Pavel Nevtípil, na něhož Babiš tvrdě zaútočil, když ho obvinil z napojení na kmotry. Zmínil kauzu Sittových, kteří přišli o společnost Neograph. Dlužno dodat, že postup kriminalistů a státní zástupkyně Dagmar Máchové postoupně zkoumaly Městský soud v Praze, Nejvyšší soud a nakonec i Ústavní soud. Žádné výhrady neměly.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.