Volební mapa: Jak se volilo ve volbách do Senátu | E15.cz

Senátní volby v interaktivní mapě: Tři senátoři už mají své mandáty jisté

Výsledky senátních voleb
Výsledky senátních voleb
• 
ZDROJ: ALEŠ LIGAS, E15

Aleš Ligas

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Lidé v Česku rozhodli o výsledcích prvního kola senátních voleb. V něm získali senátorský mandát hned tři kandidáti. Senátory zůstanou Jiří Růžička (TOP 09) a Ladislav Václavec (za ANO). Nadpoloviční počet hlasů získal v prvním kole také Petr Fiala (za KDUSproK). V ostatních 24 obvodech se uskuteční příští týden 30. září a 1. října druhé kolo voleb. Podívejte se na detailní mapu výsledků senátních voleb ve všech obcích a městských částech, kde volby proběhly.

Volební mapa zobrazuje obce a městské části a zbarvuje je podle vítěze prvního kola senátních voleb. Velikost kolečka značí velikost obce nebo městské části

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volby do Senátu 2022

V Česku proběhnou 23. a 24. září 2022 senátní volby. Termín vyhlásil prezident republiky Miloš Zeman. Volby do Senátu se uskuteční společně s komunálními volbami. Přečtěte si podrobný speciál, jak volit v senátních volbách a jaký postup platí pro komunální volby. V obou případech potřebujete volební lístky, které vhodíte do uren ve volebních místnostech. Volební systém a pravidla se však liší. Odlišná pravidla platí i pro voličský průkaz. Volby do Senátu mají dvě kola. Možná vás bude také zajímat, jak funguje volební komise, případně jak se stát jejím členem a jak vysoká bývá obyčejně volební účast. Deník E15 vám samozřejmě přinese i přehled kandidátů na senátory a výsledky voleb.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery