Bezose čeká rozvod, může se stát tím nejdražším v historii | E15.cz

Bezose čeká rozvod, může se stát tím nejdražším v historii

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nejbohatší muž světa, zakladatel Amazonu Jeff Bezos, společně se svou ženou oznámili záměr nechat se rozvést. Jejich rozvod by se podle CNBC mohl stát tím nejdražším v historii. MacKenzie by mohla požadovat polovinu z Bezosova jmění ve celkové výši 137 miliard dolarů (přes tři biliony korun).

Bezosová by se tak v případě tohoto scénáře podle CNBC zařadila mezi deset nejbohatších lidí planety. Zakladatel Amazonu by tak údajně kvůli nákladnému vypořádání musel prodat část akcií své firmy, kterých však drží relativně málo – 16 procent celkového počtu.

Rozvodoví právníci proto upozorňují, že v zájmu samotné MacKenzie by bylo především další zhodnocování rodinného majetku. To by údajně mohl být v případě výprodeje Bezosových akcií problém. „Vyvstal by protiargument, že podíl v Amazonu nemá s nižší majetkovou účastí Bezose takovou hodnotu,“ tvrdí Jeffrey Fisher, který již několik miliardářských rozvodů vypořádal.

Tím v USA dosud nejdražším je podle CNBC odluka Steva a Elaine Wynnových z roku 2010, ve kterém šlo o převod miliardy dolarů.

Server Business Insider však jako vůbec nejnákladnější uvádí případ francouzsko-amerického podnikatele a obchodníka s uměním Aleca Wildensteina. Ten se své ženě Jocelyn v rámci rozvodového řízení v roce 1999 zavázal věnovat celkem přes 3,5 miliardy dolarů.Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video