Hackeři KLDR asi pronikli do vojenských dokumentů Jižní Koreje

Klient: Osvětová činnost bank proti hackerům nestačí

Klient: Osvětová činnost bank proti hackerům nestačí

Útok hackerů na Jižní Koreu
Americký softwarový gigant Microsoft v úterý uvolnil k použití jednu z vůbec největších záplat na bezpečnostní slabiny svých programů včetně Excelu, kudy mohli hackeři převzít kontrolu nad osobními počítači uživatelů. Podnik vypustil deset softwarových záplat, které řeší 34 slabin v programech Office, Windows, Internet Explorer a dalších produktech.
Hackerský kongres promuje babišovská guerilla
Motivace hackerů a DDos útoků
Hacker space Paralelní Polis od Ztohoven.
9
Fotogalerie

Severokorejští hackeři zřejmě pronikli do serveru vojenské kybernetické obrany Jižní Koreje a patrně získali přístup k tajným dokumentům. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Zatím není jasné, k jakým informacím měli hackeři přístup.

"Zdá se, že intranetový server vojenské kybernetické služby narušil vir. Zjistili jsme, že unikly některé vojenské dokumenty, včetně těch s důvěrnými informacemi," řekl agentuře Jonhap mluvčí vojska.

Soul v minulosti obvinil Severní Koreu, že její hackeři pronikli do systémů jihokorejských bank a médií. Dosud se jim však nikdy nepodařilo narušit vojenské složky. Pchjongjang tehdy jakoukoli spojitost s případy odmítal.

Zda šlo v tomto případě o tajné informace běžnějšího charakteru, anebo naopak o velmi důvěrné informace, které se týkají například válečného plánování, zatím není jasné. Armáda Jižní Koreje prý dokumenty, které útok zasáhl, pečlivě zaznamenala a oddělila.

Spekuluje se, že Severní Korea zaměstnává několik tisíc lidí, kteří se podílejí na kybernetické válce. Od roku 2010 se KLDR podle severokorejského běžence a profesora informatiky Kim Hung-kwanga soustředí na vývoj programů, které mohou útočit na infrastrukturu jiných zemí.

KLDR v roce 2014 podle agentury Reuters zahájila kampaň s mnoha kyberútoky s cílem časem uskutečnit rozsáhlou kybernetickou ofenzivu. Kampaň jihokorejské úřady odhalily letos v únoru, když byly zcizeny plány křídel stíhačky F-15.

Jihokorejská policie tvrdí, že severokorejští hackeři do letošního června pronikli do 140.000 počítačů ze 160 firem.