Německé průmyslové zakázky v říjnu oživily ze tří měsíců poklesu | E15.cz

Německé průmyslové zakázky v říjnu oživily ze tří měsíců poklesu

Německé průmyslové zakázky v říjnu oživily ze tří měsíců poklesu
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Zakázky německých průmyslových podniků v říjnu výrazně oživily a ukončily tříměsíční sérii poklesů. Výrazně vzrostly zejména zakázky z eurozóny, sdělilo dnes německé ministerstvo hospodářství. Dnešní údaje podle analytiků naznačují, že největší evropská ekonomika získává ke konci roku na síle.

Hodnota zakázek se proti předešlému měsíci zvýšila o 1,8 procenta po říjnovém poklesu o 0,7 procenta. Analytici dotázaní agenturou Reuters očekávali v průměru zvýšení zakázek o 1,2 procenta. „Po období sucha ve třetím čtvrtletí naznačují nynější výsledky určité oživení,“ uvedlo ministerstvo.

Domácí zakázky se zvýšily o 1,7 procenta. Objednávky ze zahraničí posílily o 1,8 procenta, z toho z dalších zemí eurozóny vyskočily o 2,4 procenta.

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila meziroční tempo růstu na 1,8 procenta z tempa 1,6 procenta ve druhém čtvrtletí. Mezičtvrtletní růst ale zvolnil na 0,3 procenta z 0,4 procenta. Vláda očekává za celý letošní rok zvýšení HDP o 1,7 procenta po loňském výkonu 1,6 procenta, který byl nejsilnější za tři roky.

De GDP Growth Rate

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!