Na burzu v Londýně se chystá realitní fond zaměřený na bezdomovce | E15.cz

Realitní fond zaměřený na bezdomovce míří na londýnskou burzu. Vybrat chce miliardy

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na akciovou burzu v Londýně se chystá realitní fond Home REIT, který chce pomoci financovat bydlení bezdomovcům, píší britská média. V rámci primární veřejné nabídky (IPO) akcií plánuje získat kolem 250 milionů liber (7,4 miliardy korun). A pokud bude zájem, zvýší nabídku až na 300 milionů liber. Investorům nabízí roční výnos alespoň 7,5 procenta. 

„Domníváme se, že na britském trhu ubytování lidí bez domova jsou teď výborné investiční příležitosti,“ uvedl šéf Home REIT Lynne Fennah. Podnik už má podle něj vytipovaných mnoho ubytovacích zařízení pro bezdomovce, kde jsou nízké nájmy a pravděpodobnost, že nízké i zůstanou.

Home REIT s odkazem na odhad charitativní organizace Shelter z roku 2018 uvádí, že v Británii je zhruba 320 tisíc lidí, kteří nemají stálý domov a jsou nuceni přespávat venku, v provizorních přístřešcích či jiném ubytování přechodného charakteru, uvedla agentura Reuters.

Záměrem fondu je investovat do diverzifikovaného portfolia realit, které se budou pronajímat charitativním organizacím, bytovým družstvům, společnostem na podporu komunit a dalším organizacím, které podléhají regulaci a na jejichž fungování a financování se podílí stát.

Správcem fondu bude společnost Alvarium Fund Managers a poradcem Alvarium Home REIT Advisors. Obě jsou členy skupiny, která vystupuje pod názvem Alvarium Investments. Fond bude investovat do nemovitostí, které nabídnou ubytování lidem bez domova, ale sám se bude i podílet na výstavbě takového ubytování, o které čeká vysokou poptávku.

Home REIT uvádí, že jeho investiční strategie spočívá ve snaze být součástí řešení krize způsobené v Británii nárůstem počtu lidí bez domova. Kromě toho je záměrem poskytnout investorům možnost příjmu chráněného před inflací, který bude ve střednědobém výhledu zvýšen o zhodnocení investovaného kapitálu.

Fond chce mít v portfoliu ubytovací zařízení různého účelu. Například ubytování pro ženy, které utíkají před domácím násilím, pro lidi, kteří opouštějí výkon trestu vězení, lidi s mentálním postižením nebo závislostí na drogách nebo pro ty, kteří opustili pěstounskou péči.

Pokud vše půjde hladce, akcie Home REIT by se mohly na burze objevit do poloviny října. Home REIT má podporu charitativní organizace Crisis, napsal server listu The Times.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video